Jdi na obsah Jdi na menu
 


27. 8. 2018 Galacticos - Bílá Puma

4. 9. 2018

V prvním domácím zápase nové sezóny jsme na "domácím" slavonínském hřišti hráli proti dalšímu nováčkovi. Tím byl tým Bílé Pumy. Hosté přijeli s jedním hráčem na střídání, my mohli točit o jednoho více.

Na začátku zápasu jsme byli aktivnější a svým pressingem jsme dělali problémy obraně soupeře. Získávali jsme míče a soupeř většinou jen odkopával. Střela Čecháka byla zablokována na roh a dvě střely Trávníčka letěly vedle. Nutno však poznamenat, že ani jedna z těch příležitostí nebyla nějaká výrazná. To soupeř spoléhal na rychlé brejk a hned ten první jim vyšel. Po naší ztrátě se do otevřené obrany vřítil rychlostí uragánu soupeřův velmi rychlý útočník a otevřel skóre zápasu - 0:1. Pro nás to byla tvrdá rána, protože najednou jsme poznali, že bychom zápas nemuseli mít ve svých rukou jak jsme si od úvodních minut domnívali. A soupeř nás v tom jen utvrdil, záhy totiž přidal druhý gól a na hřišti začal dominovat. My neexistovali. Začal nás přehrávat a hlavně my se nedokázali vyrovnat s jejich agresivní hrou(většina zákroků byla čistá), rychlejšími starty na míč a celkově větším pohybem a hbitostí. Za stavu 0:2 přece jenom svitla jiskřička naděje. Dan Trávníček rozehrál přímý kop na Kubu Čecháka, ten podržel míč a nahrál jej Danovi proti noze. Dan pak střelou na zadní tyč z hranice vápna snížil na 1:2. Záhy jsme však soupeři pomohli na koně a špatnou rozehrávkou jim doslova darovali gól do prázdné brány - 1:3.Tohle byl i poločasový výsledek.

Na začátku druhé půle přišel místo našeho tlaku gól soupeře a bylo to 1:4. Zdálo se být po zápase. Ovšem Dan Trávníček po nahrávce Ríši Schwarze přesnou střelou k tyči nejprve snížil na 2:4 a později po své individuální akci nás dostal znovu do zápasu. Míč si navedl středem hřiště před vápno a střelou nad padajícím gólmanem snížil na 3:4. Vyrovnat později mohl Mara Pokluda, ten po přihrávce Ríši Schwarze střílel však vedle. A za pár chvil střílel vedle zase Ríša Schwarz po přihrávce od Čecháka. Nás dostal do kolen gól na 3:5. Ten totiž padl po evidentním faulu na půli hřiště na Dana Trávníčka, který zůstal neodpískán. My museli zcela otevřít hru a soupeř své vedení pojistil - 3:6. Korekci výsledku mohl dát Kuba Čechák, ale jeho střelu po přímém kopu zablokoval na brankové čáře hráč soupeře.

A tak jsme v prvním domácím zápase nové sezóny prohráli, co je však alarmující je fakt, že jsme ve dvou zápasech s nováčky uhráli jen jediný bod.  Šanci na zlepšení našeho renomé máme příští zápas v Loučanech, kde nás však určitě nečeká nic lehkého. Ale musíme bojovat.