Jdi na obsah Jdi na menu
 


22. 10. Galacticos - Rataje

23. 10. 2018

Jen jeden celý den jsme měli na odpočinek mezi zápasy. A to jsme ještě museli regenerovat po velmi náročném zápase v Luběnicích. V pondělí 22. října jsme v 10. kole hráli na domácím hřišti ve Slavoníně proti týmu Ratají. Do zápasu jsme znovu nastupovali bez registrovaného hráče, tentokrát však se dvěma hráči na střídání. Hosté se podle slov jejich kapitána po hodně dlouhé době sešli v devíti hráčích. I bez registrovaného fotbalisty jsme díky tabulkovému umístění byli před zápasem favority. 

V zápase jsme postrádali Honzu Macáka i gólmana Kubu Krčála. Do brány šel po odpykání disciplinárního prohřešku Peťa Novák. Od začátku zápasu jsme byli aktivnějším týmem. Dvě dělovky Peti Kopečného letěly však vedle a střely Čecháka i Trávníčka byly zablokovány. Vedení jsme dočkali v 10. minutě. Mara Pokluda se dostal k odraženému míči a krásně jej trefil na přední tyč - 1:0. Později napálil Jarda Čechák střelou tyč. Po několika zákrocích soupeře se zajiskřilo a na chvíli nás to i rozhodilo. Těsně před koncem první půle jsem se však zase naplno soustředil na fotbal a Jarda Čechák po přihrávce Tondy Osladila vstřelil pěknou střelou na přední tyč druhý gól - 2:0. Hosté zahrozili po autovém vhazování kdy po autu trefili hlavou břevno. V poločase jsme tedy vedli 2:0. S výsledkem jsme mohli být spokojení, ale předvedená hra by se dala vylepšit. Což jsme potvrdili v druhém poločase.
Od začátku druhé půle jsme se zlepšili v kombinaci v které nám pomáhal gólman (pro dnešní zápas) Peťa Novák. Ten plnil roli jakéhosi libera. Navýšení skóre jsme se dočkali v 40. minutě. Střelu Peti Kopečného zablokoval hostující obránce jen ke Kubovi Čechákovi, který se ve vápně dobře zorientoval a hlavičkou střílel do protipohybu gólmana - 3:0. Tentýž hráč za 2 minuty navýšil skóre. Odražený míč si našel Mara Pokluda poslal jej Kubovi do běhu a ten z boku hřiště šel sám na gólmana, kterého pak propálil ranou mezi nohama - 4:0. Pomyslného bůra jsme završili záhy. Kuba Čechák našel z rohu přesně Dana Trávníčka, který napálil míč nechytatelně do vzdálenější šibenice - 5:0. Nejkrásnější akce se však odehrála před šestým gólem. V tu dobu jsme se opravdu bavili fotbalem. Peťa Novák rozehrál míč před sebe na Tondu Osladila, který jej z první nahrál na Kubu Čecháka. Kuba první dotykem šajtlí vyslal do úniku Jardu Čecháka, který běžel z boku hřiště na gólmana. Jarda ještě celou akci vyšperkoval míčem na zadní tyč, kde jej do prázdné brány uklidil Dan Trávníček - 6:0. Toto byla nejkrásnější akce zápasu a jeden z našich nejkrásnějších gólů vůbec. Hosté chtěli alespoň vstřelit čestný gól. Nejprve jim v tom pěkným zákrokem zabránil Peťa Novák a později nadstřelili břevno i tyč. To my jsme v tomto zápase orazítkovali tyč hned 3x a zajímavostí je že vždy ji nadstřelil Jarda Čechák. Hosté se přece jen dočkali kosmetické úpravy skóre když se zpoza vápna trefili pod břevno. Zápas se poté jen dohrával, žádný gól už nepadl a tak jsme vyhráli nad Ratajemi jednoznačně 6:1.
Z posledních dvou zápasů si tedy připisujeme dvě výhry. V dalším zápase hrajeme 3. 11. v Černovíře proti týmu Lazce United a budeme chtít na tyto dva zápasy úspěšně navázat.