Jdi na obsah Jdi na menu
 


20. 10. 2018 Luběnice - Galacticos

23. 10. 2018

V již 9. kole 2. ligy olomoucké malé kopané jsme zajížděli do Luběnic. K nováčkovi druhé ligy. Tento zápas se odehrál jen díky ochotě domácího týmu, kteří nám vyšli vstříc s přeložením zápasu z neděle na sobotu. Touto cestou domácím ještě jednou děkujeme.

My měli odjíždět do Luběnic v sedmi lidech, osud tomu však chtěl jinak. Na poslední chvíli vypadli nemocný Macák a také Kopečný. A tak jsme odjeli jen v 5 hráčích, tudíž bez možnosti střídání. Proti nám hrálo hned několik věcí. Za 1.) hráli jsme po dlouhé době bez registrovaného fotbalisty. Za 2.) Stál proti nám tým, který na domácím hřišti v této sezóně ještě neprohrál a za 3.) již zmíněný problém s nemožností vystřídat.
V Luběnicích nás čekal nádherný areál. Nebojíme se označení nejhezčí areál malé kopané na Olomoucku. Krásná přírodní tráva, žádný drňák a především pak nádherné okolní prostředí. Domácí se na nás sešli se třemi hráči na střídání a registrovaným fotbalistou v sestavě. To pohled na naši lavičku působil komicky. A zápas jsme dokonce začínali se třemi hráči v poli. Až ve 2. minutě přijel Mara Pokluda. My si však od začátku zápasu počínali v obraně výborně. A hru v oslabení jsme skvěle zvládli. V momentě kdy do zápasu naskočil i Mara Pokluda jsme začali i útočit. Gólmana domácích ze začátku nejvíce zaměstnával Kuba Čechák. Domácí získali ve 12. minutě prvního poločasu výhodu přímého kopu kousek za vápnem a domácí Körner vymetl šibenici naší brány - 1:0. Nás gól nezlomil a snažili jsme se i nadále hrát naši hru, která přinesla vyrovnání. K Danovi Trávníčkovi se ve vápně odrazil míč a Dan tyhle situace řešit umí. Brankáře propálil střelou mezi nohama a bylo vyrovnáno - 1:1. Domácí se snažili logicky mít více ze hry a dostat zápas pod kontrolu. To my jsme se snažili hrát chytře a spoléhali na naše brejky, které v tomto zápase fungovaly velmi dobře a byli velmi nebezpečné. Těsně před koncem první půle jsme mohli jít do vedení. Dan Trávníček našel na zadní tyči svou přihrávkou Kubu Čecháka, ten střílel v pádu ale jen do boční sítě. I proto byl stav po první půli nerozhodný 1:1.
Od začátku druhé půle bylo vidět, že nám docházejí již síly. Vzadu jsme však skvěle bránili a v momentě kdy se otevřela nějaká skulinka a domácí se dostali do šance, předvedl se v bráně skvělý Krčál. Ten vyrazil i nebezpečnou hlavičku Körnera na tyč. Za Galacticos na hřišti bojovalo pět mušketýrů. Opravdu náš způsob hry připomínal známou větu: ,,Jeden za všechny, všichni za jednoho." Až neuvěřitelně jsme se jako tým semkli, bojovali a na hřišti jsme nechali vše. I přes velké fyzické vyčerpání jsme se dostávali do šancí. Čechákovu střelu z dálky vyrážel gólman domácích na roh. Později jsme mohli jít do vedení. Po Trávníčkové přihrávce střílel Mara Pokluda do tyče. Zápas se chýlil ke konci a vypadalo to na remízu. V 55. minutě utkání se však zrodila rozhodující akce zápasu, která však nejdříve vypadala pro nás beznadějně. Trávníček s Čechákem šli na půlící čáře hned proti třema protihráčům. Situaci však vyřešili bravurně. Trávníček nahrál na Čecháka, ten počkal na jeho záběh za obranu a přihrávkou do běhu jej poslal do sóla sám na gólmana. V zakončení si Dan počínal velice zkušeně a vybíhajícího gólmana přehodil - 1:2. My v tu chvíli měli velice blízko k vítězství. Domácí znervózněli a začali hrát s vysunutým brankářem. Pojistit vítězství mohl Kuba Čechák, jeho střela z dálky však proletěla těsně vedle šibenice. I tak jsme v 59. minutě přidali pojistku. Mara Pokluda se dostal k míči na vlastní půli a přes gólmana se přesnou střelou vzduchem nemýlil a trefil neomylně odkrytou bránu - 1:3. Radost po tomto gólu dokazovala semknutost našeho týmu v tomto zápase. Kdy jsme se všichni radostně objímali v jednom kruhu, tak jako hokejová pětka, která takto slaví gól na ledě. Konec zápasu se jen dohrával, my si tak připsali vítěství 3:1 a uštědřili tak domácím první prohru na jejich hřišti. Všichni naši hráči předvedli fantastický výkon a na hřišti nebylo slabého článku. I proto se po dvou zápasech můžeme radovat z vítězství. Našimi hrdiny byli Jakub Krčál, Antonín Osladil, Daniel Trávníček, Marek Pokluda a Jakub Čechák.
V dalším zápase hostíme hned v pondělí celek z Ratají a body z venku budeme chtít doma potvrdit.