Jdi na obsah Jdi na menu
 


12. 11. Galacticos - Sokol Dubany

22. 11. 2018

V posledním podzimním kole olomouckého malého fotbalu jsme na domácím hřišti ve Slavoníně hostili tým z Duban. Nastal tak souboj čtvtého týmu proti třetímu týmu tabulky. Postavení Duban i jeho výsledky vzbuzují velký respekt. My věděli, že nás čeká velmi kvalitní tým a jeden z velkých aspirantů na celkové vítězství v 2. lize.

Hosté přijeli ve velmi silném složení se svým špílmachrem Kawijem. Ten nás sestřelil v minulém vzájemném zápase sám, když nám vstřelil hned 5 gólů a na dalších se při výhře Duban 8:5 podílel. My se sešli v 7 lidech. Chyběl gólman Krčál za kterého v bráně zaskakoval Peťa Novák a zdravotně indisponovaný Tonda Osladil.

Od začátku zápasu jsme se snažili být aktivní. Dostali jsme se k pár střelám, ale nic co by stálo za zmínku. To soupeř se hned z první akce ujal vedení v zápase. Míč prošel středem hřiště za obranu na zcela volného Kawije, který obešel brankáře a vstřelil gól – 1:0. My se rozjížděli pomalu. Hostující gólman byl bezchybný a předváděl skvělé zákroky. Vyrovnání jsme se však i tak dočkali. Jarda Čechák našel na rohu vápna Kubu Čecháka a ten ač byl v úhlu střelou na zadní tyč a typickým fotbalovým angličanem vyrovnal – 1:1. Po vyrovnávajícím gólu jsme ožili. Dan Trávníček střílel v dobré pozici nad. Ale z další akce jsme se již radovali. A znovu v ní měl prsty Jarda Čechák. Ten utekl s míčem po lajně v době kdy jsme se dostávali do přečíslení. Poté jej podél gólmana poslal vzduchem na Macáka, který nefotbalově leč důležitě usměrnil míč břichem do brány – 2:1. Poté přišla naše pasáž kdy jsme měli více ze hry. Navýšit vedení mohl Jarda Čechák, ale míč po jeho ráně zastavila tyč. Nás zarazilo soupeřovo vyrovnání, které jsme jim svým nedůrazem vlastně darovali sami. Kawij a jeho druhý gól a bylo vyrovnáno – 2:2. Tohle byl i poločasový výsledek.

Na začátku druhé půle jsme hned inkasovali a prohrávali 2:3. Poté jsme začali hrát s vysunutým gólmanem za což nás soupeř potrestal čtvrtým gólem. Stav byl tedy 2:4. A i když se zdálo být po zápase, ukázalo se znovu že naše zápasy s Dubany jsou plné gólů i plné zvratů. Nejprve snížil po krásné individuální akci Peťa Kopečný přesnou a tvrdou střelou na zadní tyč – 3:4. Později Honza Macák zpoza vápna propálil dvakrát míč mezi nohama soupeři a jelikož druhý z protihráčů byl brankář, bylo vyrovnáno J 4:4. My se poté dostali do dalších dobrých příležitostí. Trávníčka v dobré příležitosti vychytal již několikrát zmíněný skvělý gólman hostů. Soupeř po rohu se znovu dostal do vedení – 4:5. My mohli vyrovnat po střele Pokludy, která však orazítkovala břevno. A za dalších pár momentů zvonilo břevno za soupeřovým gólmanem znovu. Dan Trávníček házel aut na Kubu Čecháka a Kuba jej nohou tečoval před brankářem. Ten již byl překonán, ale soupeře zachránilo znovu břevno. Soupeř přidal další gól a navýšil stav na 4:6. Je potřeba zmínit, že i přes jednobrankové vedení či za nerozhodného stavu soupeř předváděl fair play hru. Přiznával rohy, byl férový ve všech ohledech. Vrcholem všeho bylo když hostující Kawij pomohl našemu zraněnému hráči na střídačku, když jej podepřel a doprovodil. Rádi zveřejňujeme a s kloboučkem dolů chválíme J Soupeř ještě přidal poslední hřebíček do naší rakve a vyhrál tak 7:4.

Co více zmínit ? Dubany jsou velice kvalitní tým, což v tomto zápase dokázali. Kvalita jde vidět ze všech jejich hráčů a upřímně myslíme, že budou hrát o nejvyšší patra tabulky. Na druhou stranu my z první pětky porazili jen Luběnice a zřejmě proto nemůžeme dosáhnout na nejvyšší patra.

Kdybychom však měli zhodnotit podzim, bude hodnocení kladné. Uhráli jsme více bodů za podzim jak v minulé sezóně a 5. místo po podzimu je skvělé a momentálně pro nás znamená nejlepší umístění v historii Galacticosu. Navíc když ke všemu připočteme bláznivou sezónu, kdy nováčci se drží na vrcholu tabulky a např. velký favorit United Players se plácá až v druhé polovině tabulky, je naše umístění skvělé. Velké díky patří všem hráčům. Věříme, že na jaře bude v těchto výkonech pokračovat a skončíme co nejvýše to půjde.

Podzim zakončíme historicky prvním exhibičním zápasem kdy se proti sobě utkají bývalý hráči Galacticosu proti nynějšímu týmu J