Jdi na obsah Jdi na menu
 


10. 9. 2018 Galacticos - Foxhunters

12. 9. 2018

Ve 4. kole olomoucké malé kopané jsme již doufali v plný bodový zisk, který jsme již nutně potřebovali. V cestě nám stál, pro nás již známý soupeř, tým Foxhunters.

My měli před zápasem stejně jako v předchozím zápase problémy se sestavou. Naštěstí jsme měli alespoň jednoho hráče na střídání, to hosté měli na lavičce hned trojnásobné zastoupení. My díky malému počtu hráčů a především díky absenci obránců museli sáhnout k netradičnímu řešení a v zápase se v obraně střídali naši útočníci Čechák s Trávníčkem.

Od počátečního hvizdu jsme se snažili mít zápas ve své režii my, hosté hráli trpělivě a čekali na brejky. Nám se však ze začátku nedařilo dostávat ke střelám. První výraznější šance přišla po střílené přihrávce Čecháka na zadní tyč, Peťa Novák však střílel nad. Za pár chvil střílel Čechák po přihrávce od Trávníčka, ovšem jen do gólmana. Soupeř měl také pár střel, ale nic co by stálo za zmínku. A tak přišel jejich gól jako blesk z čistého nebe. Po naší ztrátě se řítili dva protihráči na Kubu Čecháka a ten byl na to krátký. Osamocený protihráč pak chytře přeloboval Kubu Krčála a bylo to 0:1. My se snažili zvýšit aktivitu, ovšem soupeř dobře bránil. V šancích ke konci poločasu neuspěl ani Trávníček ani Macák, který vymotal protihráče takovým stylem, že se válely po zemi. Ale poté neměl prostor kudy propasírovat míč na bránu. První poločas jsme tak prohráli 0:1.

Na začátku druhé půle se obraz hry nezměnil. My dobývali soupeřovu bránu a hosté hráli na brejky. Naštěstí Maci dokázal hned v prvních minutách druhé půle pěknou střelou na přední šibenici vyrovnat - 1:1. My se uklidnili a za pár chvil znovu udeřili. Peťa Novák dostal přesnou přihrávku na hranici vápna si míč zpracoval. Poté chytře zasekl přes protihráče a pěknou akci zakončil neméně povedenou střelou na přední tyč - 2:1. A když Maci druhým svým gólem v zápase navyšoval pro nás již na dvoubrankové vedení zdálo se být rozhodnuto - 3:1. To by jsme však nebyli my kdybychom si zápas nezkomplikovali. Po špatně pokrytém rohu jsme dostali gól na 3:2. Soupeř poté zcela otevřel hru a hnal se za vyrovnáním. My nedokázali využít hned několik slibných příležitostí. Až Maci svým třetím gólem v zápase, cca 5 minut před koncem uklidnil naše řady a ukázal komu dnes budou přisouzeny oba body - 4:2.

První vítězství v této sezóně hřeje. O to více, když si uvědomíme, že jsme zase nemohli disponovat velkým množstvím hráčů a hráli jen s jedním hráčem na střídání. V tabulce poskočíme výše a doufáme, že se začíná blýskat na lepší zítřky.