Jdi na obsah Jdi na menu

4. 9. 2017 Galacticos - Rychlá Rota

5. 9. 2017

Ve 2. kole olomoucké malé kopané jsme na "domácím" hřišti ve Slavoníně hostili tým Rychlé roty.

Hosté představili posílený kádr oproti minulé sezóně především dvěma borci z někdejší prvoligové Aston Pily. My nastoupili bez gólmana Krčála, kterého nahradil v bráně Dostál. Chyběl také Antonín Osladil a místo zraněného Schwarze nastoupil Macák.

Již od začátku zápasu jsme byli aktivnější my. Z prvních náznaků příležitostí jsme se nedokázali dostat do zakončení. A tak skončila v bráně hned první nebezpečná šance co se na naší straně zrodila. Mara Pokluda vypálil na gólmana, ten míč vyrazil před sebe a hbitý Peťa Novák na dvakrát uklidil míč pod břevno - 1:0. Později to zkoušel dělovkou na přední tyč Čechák a ranou do šibenice Macák, gólman hostů Janků však v obou případech ukázal skvělé reflexy a střely zlikvidoval. Později jsme zazdili další dvě velké šance, kdy se po centru z pravé strany ocitli sami před gólmanem Čechák a později i Pokluda. Prvně jmenovaný se dostal ke střele po přihrávce Vaidy, druhý po nahrávce Macáka. Ani jeden z nich nedokázal dostatečně srovnat nohu, aby usměrnil před gólmanem míč do sítě. My se dostávali k mnoha standardních situacím po faulech na Dominika Vaidu. Důležitá chvíle první půle však přišla ve 22. minutě zápasu. Asi metr před vápnem soupeře byl sestřelen Macák a nám se naskytla možnost zahrávání standardní situace z dobré vzdálenosti. Vaida rozehrál míč na Čecháka, který milimetrově přesnou ranou trefil míč na zadní tyč. Ten se ještě odrazil od tyče a skončil v bráně - 2:0. My zřejmě byli ještě v euforii z dvoubrankového vedení a prakticky ihned dovolili soupeři snížit na rozdíl jediné branky - 2:1. Hosté si mimo to v první půli vypracovali taky dobré příležitosti a dokonce dvakrát nastřelili tyč naší brány. Poločasový výsledek vydržel 2:1.

Začala druhá půle. Jestliže v té první nám brankář soupeře likvidoval dobré příležitosti, tak to se zřejmě jen rozchytával. V druhé půli chytal ránu za ranou. A když vypálil zpoza vápna Kopec bombu, která by nadělala velké problémy. Míč trefil tyč. V nájezdu na gólmana pak neuspěl ani Maci, jehož střelu po zemi brankář vyrazil na roh. Hostující gólman dokázal zamezit gólu i při situaci, kdy na něj šli naši hráči ve dvou. Vyloženě jsme si říkali o to aby nás soupeř potrestal za tyto neproměněné šance gólem Přesto jsme se třetího gólu dočkali my. Mara Pokluda dostal míč na středu hřiště, vyvezl jej a nahrál doleva na Petra Nováka, který i když byl z úhlu prostřelil brankáře na přední tyč - 3:1. Peťovi se v tomto zápase dařilo, v našich řadách patřil mezi nejlepší hráče a předvedl jistě nejlepší výkon v dresu Galacticos. Hosté mohli stejně jako v případě našeho prvního dvoubrankového vedení rychle vstřelit kontaktní gól, ale trefili jen tyč. V 45. minutě však přece jen snížili a zdramatizovali závěr. My si říkali, že musíme hrát to svoje. Ale zůstalo jen u slov. Rozklepaly se nám kolena a začali jsme se bát o výsledek. Místo toho aby jsme hráli aktivně dopředu, zkoušeli jsme míč držet vzadu. Za naši pasivitu pak přišel trest. Po chybě v rozehrávce u vlastní brány se soupeř dostal snadno k vyrovnání - 3:3. A to byla ta chvíle která nás v zápase zlomila. Je sice pravda, že tu a tam jsme se dostali k nějaké střele. Ale zbytek zápasu jsme se převážně bránili. A tak jsme po druhém zápase brali bod za remízu 3:3 i když převážnou většinu zápasu jsme byli aktivnější a vytvářeli si vyložené šance.

Nedá se nic dělat. V dalším zápase hrajeme v Dubanech proti nováčkovi naší 2. ligy a budeme chtít uspět již za plný počet bodů.