Jdi na obsah Jdi na menu
 


23.10. 2017 Galacticos - Kovo Dřevo

27. 10. 2017

Frustrace !!! Slovo, které dokonale vystihuje naše pocity po domácím zápase s Kovo Dřevem. Zápas v kterém jsme byli lepší, aktivnější a soupeře přestříleli jsme prohráli. Ale pojďme postupně...

Tak nám ta podzimní část rychle utíká. Zápasů do konce první části sezóny už mnoho není a také není mnoho bodů na našem kontě. Šest je až strašidelně málo a my musíme nutně sbírat body dál. V 9. kole proti nám stál na "domácím" hřišti ve Slavoníně tým Kovo Dřevo. S tímto týmem jsme zažili na jaře(tedy ještě v minulé sezóně) divokou přestřelku, kterou jsme prohráli 9:14. Kovo Dřevo se před zápasem nacházelo na třetím místě a nás tedy nečekalo nic lehkého.

Od začátku zápasu jsme však aktivnější byli my. První to zkoušel Čechák, jeho střelu však gólman vyrazil. Pokus Jemelky poté letěl nad. Obrovská příležitost se nám naskytla v 5. minutě. Hosté šli do útoku a to tak, že všichni. Následovala ztráta míče a náš rychlý brejk. Peťa Novák běžel s Dominikem Vaidou sám na gólman. Jenže Peťova přihrávka se k Dominikovi nedostala a my tak zahodili velkou příležitost ke skórování. I přesto jsme za pár chvil udeřili. Dominik Vaida prošel středem hřiště jako nůž máslem a pěknou přihrávkou vybídl Pokludy k úniku na gólmana. Mara míč převzal a střelou z rohu vápna prostřelil gólmana mezi nohama - 1:0. Marek Pokluda si tak připsal první mistrovský gól za Galacticos. Hosté 10 minut před koncem však vyrovnali. Došlo k tomu po naší ztrátě ve středu hřiště a následnému nedostoupení protihráče, který zakončoval do prázdné brány - 1:1. Nutno však přiznat, že gólu soupeře předcházela ukázková kombinace. 5 minut před koncem první půle poté soupeř udeřil podruhé a obrátil stav zápas. Po rohovém kopu se již podruhé v tomto zápase prosadil Šulc. Míč se po jeho střele odrazil od břevna do země a gól musel dodatečně potvrdit až rozhodčí - 1:2. My získali těsně před koncem první půle výhodu standardní situace ze slibné pozice, jenže Čechákovu střelu po přihrávce Vaidy zablokovala hostující zeď. A tak poločasový výsledek z naší strany byl nelichotivý. Prohrávali jsme 1:2.

Druhý poločas byl jednotvárný. My dobývali bránu soupeře a stříleli jednu střelu za druhou. Zatímco hosté se o žádnou kombinaci nepokoušeli, hráli to co jim v tu chvíli vyhovovalo a především to co fungovalo. Dlouhé nákopy na Šulce, který se buď snažil střílet z otočky nebo sklepával míče pod sebe na nabíhající spoluhráče. My se dočkali střel Nováka a Kopečného vedle. Poté střílel z hranice vápna vedle i Jemelka a Novák jen s trochou smůly neusměrnil Čechákovu nahrávku do sítě. Nejblíže gólu jsme měli po dělovce Jemelky z dálky. Ta však orazítkovala tyč. V posledních minutách pak Vaida střílel po trestném kopu nad. Hosté dobře bránili a opravdu vyložených příležitostí jsme neměli moc. Byl to ten typ zápasu kdy bychom mohli hrát klidně další zápas navíc a stejně bychom gól nepřidali. A tak odcházíme z tohoto duelu, v kterém jsme byli lepší, poražení. Poslední zápasy pro nás začínají být značně frustrující. Ale věříme, že se to musí zlomit.

Další kolo zajíždíme do Hněvotína proti tamějšímu favoritovi na postup, týmu United Players. Už teď víme, že nás čeká jeden z nejtěžších zápasů tohoto roku. Vždyť rudí ďáblové z Hněvotína nám na jaře přichystali smutný rekord v podobě největší porážky v mistrovských zápasech a také to byl jediný zápas v historii Galacticosu v kterém jsme nevstřelili gól. Máme co napravovat ;)