Jdi na obsah Jdi na menu
 


20. 11. 2017 Galacticos - AUS Olomouc

21. 11. 2017

V posledním zápase podzimu i celého roku jsme v roli domácího týmu hráli ve Slavoníně proti AUS Olomouc. Hřiště č. 1 je právě v rekonstrukci, proto jsme museli zápas odehrát na druhém hřišti. Které má oproti ostatním hřištím opravdu malé rozměry.

My se na zápas sešli v 8 lidech, hosté dorazili v pěti, tedy bez hráče na střídání. Od začátku zápasu jsme byli aktivnější. Jenže Čechákova střela ve 3. minutě zpoza vápna orazítkovala tyč. Stejně jako střela Vaidy v 8. minutě. V 10. minutě pak střílel Macák z jasné pozice vedle. Jako blesk z čistého nebe pak tedy přišlo vedení hostů. Špatně jsme při rohu pohlídali nabíhající hráče. A volný hráč na zadní tyči vstřelil gól - 0:1. My nechtěli povolit ve své aktivitě, ale hosté hráli chytře zezadu a nikam se netlačili. K tomu všemu přidali dost důraznou hru, často za hranicí pravidel, a my měli ze začátku problémy. Soupeř však doplatil na své fauly. Po jednom z nich jsme za vápnem rozehráli standardní situaci. Dominik Vaida přihrál Kubovi Čechákovi a ten propálil zpoza vápna vše před sebou - 1:1. Vyrovnávající gól byl pro nás velkým impulzem a do konce první půle jsme stav zápasu ještě otočili. Dominik Vaida z autu našel na přední tyči Peťu Nováka a ten ač byl zády k brance tak šikovnou patičkou ala Zlatan Ibrahimovič překvapil hostujícího gólmana - 2:1.

Začátek druhého poločasu byl z obou stran opatrný, my čekali s čím přijde soupeř. Protože teď hrál čas pro nás. Ve 33. minutě přišel na půlce soupeře faul na Peťu Nováka. Peťa rychle rozehrál standardní situaci na Kubu Čecháka. Ten přenesl hru z přehuštěné pravé strany hřiště k levé lajně na Honzu Macáka. Maci pak nic nevymýšlel, navedl si míč volným prostorem před vápno a levačkou střílel přesně ke vzdálenější tyči - 3:1. Ve 40. minutě bylo ještě lépe. Peťa Novák vhazoval aut. Našel před vápnem Maru Pokludu a ten střílel přesně na vzdálenější šibenici - 4:1. Když Dominik Vaida po úniku a přihrávce Macáka zvyšoval krásnou střelou na zadní tyč na 5:1, zdálo se že zápas proměníme ještě v exhibici. Jen pár minut po gólu však následovala naše chyba a protihráč šel sám na Kubu Krčála, ten se snažil míč vyrazit, ale gólu nezabránil - 5:2. Za chvíli však mohlo být ještě hůře. Po rohu vyplul na zadní tyči zcela nehlídaný protihráč. Ale tentokrát se náš gólman blýskl skvělým zákrokem. Další gól zápasu tak přišel na druhé straně. Kuba Čechák z autu našel ve vápně naprosto osamoceného Macáka. Ten měl tolik času a tolik místa, že si před gólmanem zpracoval míč a poslal jej přesně k tyči - 6:2. Spolupráce Macák - Čechák fungovala v tomto zápase i nadále. Maci připravil míč Kubovi do dobré pozice, ale Kuba přestřelil. Později naopak Kuba dvakrát vybídl Maciho ke gólu, ale ten střílel dvakrát do gólmana. A když v poslední minutě zápasu nevyšla Dominikovi poslední klička přes obránce, bylo jasné že už další gól nepadne.

V posledním zápase jsme tak vyhráli nad týmem AUS 6:2. Až ve třetím vzájemném zápase si tak připisujeme skalp tohoto týmu. Potvrdili jsme tak vzestup naší formy a připsali si třetí výhru v řadě. Po podzimní části budeme nejhůře na osmém místě tabulky, s minimálně 5 bodovým náskokem na sestupové příčky.