Jdi na obsah Jdi na menu
 


2. 10. 2017 Galacticos - Rataje

5. 10. 2017

Přišla doba temna. Situace v týmu není vůbec růžová. Již v minulém domácím zápase s Bubeníkem jsme nastoupili s pěti hráči a tudíž neměli možnost vystřídání. Poté přišel disciplinární trest pro Kubu Čechák, zranění atd. a my ani neodjeli hrát do Loučan. Byla z toho první kontumace pro Galacticos. A jak vypadal další zápas ? Začneme absencemi: Čechák - disciplinární trest, Schwarz - nemoc, Vaida - dovolená. Minulý týden jsme ukončili činnost v našem týmu hráčům, kteří nechodili na zápasy - Osladil a Kurfürst. I proto všechno jsme nastoupili v 6. kole v domácím zápase proti Ratajím znovu jen v pěti hráčích a i bez registrovaného fotbalisty velké kopané. Hosté přijeli se dvěmi hráči na střídání. Naše lavička tak zela prázdnotou, nervózně kolem ní jen pobíhal Kuba Čechák, který mohl své spoluhráče jen sledovat. Díky jeho absenci vůbec poprvé v historii oblékl kapitánskou pásku v dresu Galacticosu někdo jiný. Tím se stal Petr Novák. Teď k samotnému zápasu...

Od začátku zápasu bylo patrný náš úsporný styl hry. Čekaly jsme s čím příjde soupeř. První větší šanci zápasu jsme měli my. Peťa Novák dostal přihrávku od Mary Pokludy a střílel z rohu vápna do spojnice tyče a břevna. Poté se ukázali i hosté a Kuba Krčál se musel ve dvou případech velice činit aby míč neprošel za jeho záda. Právě Kuba nás dlouhou chvíli držel nad vodou. Hosté se snažili i díky většímu počtu hráčů tvořit hru, to my spoléhali na brejky. A je potřeba říci, že jsme se dostali i k hodně zakončením. Ovšem většina z nich letěla mimo bránu. Hosté udeřili poprvé v 15 minutě, když se dostal k míči ve vápně nehlídaný hráč a skóroval - 0:1. Za pár chvil bylo ještě hůře. Po autu šikovně míč tečoval špílmachr soupeře a hosté vedli 0:2. My naštěstí hned z následujícího protiútoku snížili. Mara Pokluda nahrál na roh vápna na Peťu Nováka a ten ranou mezi nohama snížil - 1:2. Později jsme rozehráli standardní situaci na krátko a po přiklepnutí Mary Pokludy střílel Kopec. Jeho rána byla tvrdá, ale letěla vedle. Poločasový výsledek byl tak nepříznivý 1:2. I přes početní nevýhodu jsme však věděli, že se proti soupeři dá hrát a hecovali se.

To možná i pomohlo. Hned ve druhé minutě druhé půle přišlo srovnání po nádherné akci. Peťa Kopečný vhazoval aut, míč se dostal k Peťovi Novákovi, který jej přihrál pod sebe na Kopce a ten ranou zpoza vápna na přední tyč nedal gólmanovi šanci - 2:2. Později přišla zajímavá situace, která mohla ovlivnit celý zápas. Peťa Novák se dostal ve vápně k míči a v momentě kdy jej chtěl gólman odkopnout skluzem se postavil mezi něj a míč. Gólman tak trefil místo míče tvrdě Peťovi nohy až to zakřupalo. Píšťalka rozhodčí však zůstala němá. My se vztekali, ale bylo nám to málo platné. Nutno uznat, že i hosté se dožadovali v první půli pokutového kopu. V tomto zápase se však penalta nepískala. Nám začala docházet šťáva. Hosté se po rychlém rozehrání dostali k úniku podél lajny a vstřelili třetí gól - 2:3. My odpověděli střelou Mary Pokludy, kterou zlikvidoval hostující gólman a dělovkou Kopce, která však letěla jen do gólmana. V tomto zápase jsme kopali snad nejvíce standardních situací za celou historii našeho týmu. Ovšem nic jsme z nich nedokázali vymyslet. Hosté čekali, že otevřemu hru a dočkali se. Poté udeřili do otevřené obrany a bylo takříkajíc vymalováno - 2:4. My ještě mohli snížit, ale Kopec zády k brance trefil hlavičkou jen tyč. A tak jsme poprvé v nové sezóně na domácí půdě prohráli. Prohra mrzí o to více, že soupeř byl hratelný. V porovnání s celky Bubeníku, Rychlé Roty, Olpranu i Duban zřejmě i nejhratelnější.

Po zápase hned tři hráči měli komplikace s nohama. Respektive s nártem, kotníkem a achillovkou. A tak alespoň útěchou pro nás bylo úterní zasedání disciplinární komise a snížení trestu pro Kubu Čecháka. Věříme, že dokopaní hráči z výše uvedeného zápasu se dají do kupy a do Grygova pojedem ambiciózně pro všechny body.