Jdi na obsah Jdi na menu
 


14. 9. 2017 Sokol Dubany - Galacticos

16. 9. 2017

Ve 3. kole MFO jsme zajížděli do Duban. Jednalo se o naši premiéru na tomto hřišti.

V Dubanech na nás čekalo přírodní, travnaté hřiště. To bylo v opravdu krásném stavu, svými rozměry ovšem paroduje hřiště na malou kopanou. Podmínky pro oba týmy však byly stejné.

My šli do zápasu opět v bráně s Kubou Krčálem, který se vrátil z dovolené a také poprvé v této sezóně s Ríšou Schwarzem. V obraně už třetí zápas po sobě chyběla dvojice Kurfürst - Osladil a citelnou ztrátou pro nás jistě bude absence útočníka Vaidy. Na lavičce jsme měli dva hráče na střídání.

Od začátku to vypadalo, že se s menším prostorem, než na který jsme zvyklý, vyrovnáme dobře. Hned z první velké příležitosti jsme se dostali do vedení. Po ztrátě míče domácích jsme se dostali do brejku. Ríša Schwarz nahrál na pravou stranu vápna na Peťu Nováka. V první chvíli se zdálo, že Peťa dostal přihrávku do úhlu, ale dokázal si s tím dobře poradit. Jeho střela byla milimetrově přesná a míč letěl po zemi ke vzdálenější tyči - 0:1. My se snažili na hřišti kombinovat, za to domácí hráli více přímočaře. Využívali menších rozměrů hřiště a ze všech vzdáleností stříleli na bránu. Po nedostoupení v naší obraně jsme inkasovali - 1:1. Zpět do vedení jsme se mohli dostat po akci Čecháka. Ten přebral míč na půli hřiště a běžel s ním až před bránu soupeře. Střílel jen do gólmana, ale míč se k němu vrátil. Kuba už byl mimo bránu a míč měl na lajně. Zkusil nástřel do vápna a míč si srazil domácí obránce do tyče. Tohle byla škoda. I proto, že důrazní hráči soupeře po skrumáži v našem vápně uklidili míč do brány - 2:1. Pro nás nastali krušné časy. My nevěděli kam dřív skočit a začali hodně chaoticky bránit. Domácí se dostali k zahrávání nepřímého kopu z hranice vápna, my špatně tuto situaci vyřešili a nechali volného střílejícího hráče, který dal gól - 3:1. Za dalších pár minut už byl stav zápasu 5:1 a s námi to vypadalo "na ručník". Naše zakončení postrádalo přesnost a tak nám pomohl paradoxně soupeř. Ten si dal ukázkového vlastence po malé domů - 5:2. Tento výsledek vydržel do poločasu.

Začátek druhé půle začalo zlobit počasí. Začalo silně pršet a my už tedy druhý zápas v tomto ročníku hráli v silném dešti. Na začátku druhé půle jsme trochu změnili styl hry a začali míče cpát více do vápna. Po jednom z brejků se nám naskytla dobrá příležitost na skórování. Ríša Schwarz vybídl Kubu Čecháka, ale ten střílel jen do gólmana. Za pár chvil znovu Ríša nahrál Kubovi do vápna. Ten byl zády k brance, obtočil se kolem svého strážce a střelou na přední tyč snížil na 5:3. Najednou to bylo o dva góly a my měli ještě o co hrát. Směrem dopředu jsme se dostávali k více zakončením, ovšem vzadu jsme otevírali ne okénka, ale obrovská okna. Mnohokrát nás zachránil Kuba Krčál, ale domácí měli tolik příležitostí, že prostě museli vstřelit další góly. Dvěma brankami nám odskoli na rozdíl 4 branek - 7:3. My mohli snížit po patičce Čecháka, která však mířila do tyče a střela Schwarze zase do břevna. Domácí přidali další gól a stav byl již 8:3. My snížili střelou nástřelem Schwarze, který skončil na přední šibenici i díky tomu, že gólman na podmáčeném povrchu uklouzl - 8:4. Za pár okamžiků to Ríša vyzkoušil stejně a zase to vyšlo. Tentokrát gólmanovi stínil Peťa Novák a míč skončil znovu za překvapeným gólmanem - 8:5. Do konce zápasu už žádný gól nepadl a to i díky skvělému zákroku Krčála, který skvěle zvládnul vychytat protihráče, kteří se na něj řítili ve dvou.

A tak ve třetím kole přišla naše první porážka v této sezóně. Po třech kolech tak máme stejný počet bodů jako v minulé sezóně. Rozhodně však nechceme minulou sezónu opakovat a budeme muset zabrat. V tomto zápase jsme nestíhali a směrem dozadu naše hra stála za nic. Nicméně předešlé dva výkony byly diametrálně odlišné a po jednom neúspěchu rozhodně neskládáme zbraně :) Stále čekáme na první výhru a budeme se snažit ji vybojovat co nejdříve. V pondělí 18. září hostíme ve Slavoníně tým Bubeník. Již teď víme, že nás nečeká nic lehkého. Vždyť proti tomuto soupeři jsme odehráli dva přátelské zápasy a vždy odešli poraženi o více než čtyři branky.