Jdi na obsah Jdi na menu
 


5. 9. 2016 Galacticos - AUS Olomouc

8. 9. 2016

Ve 3. kole MFO jsme ve slavonínské "domácí" aréně hostili tým AUS Olomouc.Tento tým stejně jako my hrál v minulé sezóně 3. ligu, tudíž je též nováčkem v druhé nejvyšší soutěži. 

My chtěli od začátku zápasu potvrdit skvělý vstup do sezóny a byli jsme aktivnější. Dlouho jsme se však nedokázali dostat do vážnějšího zakončení. A tak do 15. minuty měl hostující gólman paradoxně největší problémy s nenápadnými hlavičkami Čecháka a Vaidy. Právě Dominik Vaida si poté připsal dvě krásné střely, které hlasitě volaly po gólu. Ovšem v obou případech Dominik o milimetry minul tyč brány soupeře. Úspěšný nebyl ani chvíli po něm Kuba Čechák, který střílel na přední tyč. Jeho střelu gólman vyrazil. Pár minut před koncem poločasu pro nás přišla studená sprcha. Špatně hozeným autem jsme soupeři nabídli možnost jíti do přečíslení a ten toho využil - 0:1. Místo toho aby jsme v poločase vedli tak jsme prohrávali. Zápas začal být pro nás psychicky náročný, nejenže jsme se stěží dostávali do šancí, ale neseděla nám ani tvrdá hra hostujícího týmu. Ta byla v hodně chvílích za hranicí únosnosti(je však potřeba přiznat, že rozhodčí tyhle fauly poctivě pískal avšak netrestal). 

Od začátku druhé půle jsme se snažili rychle vyrovnat. Ale znovu nám dělalo problém se dostat do nějaké střelecké situace. Lepší střelecká pozice se nám naskytla po faulu na našeho kapitána. Získali jsme standardní situaci z dobré vzdálenosti od brány. Standardku jsme rozehráli a Čechy z ní střílel na bránu. Jenže jeho dělovku gólman vyrazil. Za pár okamžiků našel Čechy z autu na zadní tyči Ríšu Schwarze, ten však hlavou mířil mimo. Místo toho, aby jsme začínali získávat převahu a začali soupeře tlačit přišel další šok. Po chybě našeho posledního obránce šel soupeř do přečíslení, které znovu využil - 0:2. Tohle byla hodně silná facka z které jsme se nedokázali dostat. Chtěli jsme vytvořit tlak na soupeře a tlačit se co nejvíce do zakončení, ale nedařilo se nám to. Ke konci zápasu jsme přistoupili na hru vabank a vyměnili gólmany. V tomto zápase nám však nebylo přáno. Po další chybě jsme dostali třetí gól a bylo takříkajíc vymalováno - 0:3. Šest minut před koncem jsme se přece jen dočkali. V závaru před bránou hostů byl nejdůraznější Milan Švec a propálil gólmana - 1:3. Dobrá situace na další snížení se nám naskytla po faulu na Kubu Čecháka, ale z přímého kopu na hranici vápna nedokázal Dominik Vaida propálit hostující zeď.  A když se neujala ani střela z dálky od Ríši Schwarze bylo jasné, že tento zápas už nezvládneme ani zdramatizovat. 

A tak jsme již v třetím kole poznali hořkost porážky. Bolí o to víc, že dle předsezónních propočtů přišla s týmem, který bude s námi bojovat o záchranu. Tudíž je to jeden z našich hlavních rivalů. Nezbývá nám než hrát a bojovat dále. Další zápas nás čeká 16. září na půdě Hněvotína proti týmu Kovo Dřevo. A to bude hodně velký oříšek. Dle slov našeho kapitána tento tým aspiruje na vítězství v naší soutěži. My však nedáme svou kůži lacino a pokusíme se z Hněvotína odvést nějaký ten bod.