Jdi na obsah Jdi na menu
 


4. 10. 2016 Sokolka Horka A - Galacticos

4. 11. 2016

V 11. kole jsme zajížděli do Horky nad Moravou proti zápasu s tamějším týmem Sokolka Horka A. Na Horku máme jen ty nejlepší vzpomínky, hráli jsme tam dvakrát a pokaždé vyhráli(ve 3.lize) a statistika s mančafty z Horky je také skvělá - 4 zápasy - 4 výhry.

Před tímto zápasem jsme však počítali ztráty. Do zápasu nemohl nastoupit Dominik Vaida, který obdržel v předchozím zápase červenou kartu. Dále nepřijel Milan Švec. Do toho jsme nastoupili s indisponovanými Čechákem a Schwarzem. Kuba měl silné bolesti zad, Ríša zase problém s lýtkem který ho eliminoval celý zápas. Domácí šli do zápasu s 10 borci, my jen s jedním hráčem na střídání. Premiéru v našem dresu si odbyl Roman Kurfürst. 

Od začátku zápasu jsme byli slušně řečeno hodně bojácní a domácí toho využívali. Byli hodně aktivní a připsali si několik střel. V páté minutě jsme po jedné z nich inkasovali - 1:0. Do první větší šance se za nás dostal Kuba Čechák. Po přihrávce od Osladila střílel z otočky levačkou těsně vedle vzdálenější tyče. My v 10. minutě inkasovali podruhé a v té chvíli to vypadalo, že dostaneme pěkně naloženo(navíc nás ještě několikrát musel zachraňovat znovu skvěle chytající Maidlos). Změnit to chtěl aktivní Kuba Čechák. Ten prošel s míčem z vlastní půlky až před bránu soupeře a jeho střelu musel vyrážet domácí gólman na roh. Za pár chvil střílel znovu Čechy, ale vedle vzdálenější tyče. Poté vystřelil technickou střelu Ríša Schwarz, gólman ji však vyrazil. Jen jsme však dokazovali, že jsme se fotbalově vrátili do hry. Chyběl tomu však gól. Kuba Čechák hlavičkoval po autu Ríši Schwarze nad. Za pár chvil našel Čechy na zadní tyči osamoceného Tondu Osladila, ten však střílel jen do tyče. Za chvíli Kuba svou přihrávku na zadní tyč zopakoval. Tentokrát však jen o pár centimetrů nedosáhl na míč Dan Dostál, který by uklízel míč do prázdné brány. Snižujícího gólu jsme se do poločasu nedočkali a první půli prohráli 2:0.

Co však nevyšlo v prvním poločase, povedlo se hned na začátku druhé půle. Kuba Čechák dostal dlouhý míč od Dana Dostála. Před vápnem si jej zpracoval a krásnou střelou mezi dvěma protihráči trefil přesně na zadní tyč - 2:1. Nám tento gól vlil krev do žil. Najednou bylo o co hrát. Získávali jsme znovu velké množství standardních situací. Po jedné z nich střílel Kuba jen do vyběhnutého protihráče, později střílel Ríša nad a Kuba vedle. Nejlepší standardní situaci pak rozehrál Tonda Osladil. Ten obstřelil zeď a gólman musel konečky prstů vyrážet míč na roh. Tři minuty před koncem už konečně udeřilo. Dostali jsme se do rychlého brejku. Ríša Schwarz nahrál do rohu hřiště na Kubu Čecháka, ten mu poslal přesnou přihrávku podél gólmana na zadní tyč a pro Ríšu nebyl problém trefit prázdnou bránu. Hezká fotbalová akce a především vyrovnávající gól. Poté se zaskvěl znovu Maidlos a na druhé straně musel zasahovat po pokusu Ríši Schwarze domácí gólman. V nervózním závěru jsme již neinkasovali a zápas dovedli do remízového konce 2:2. Po zápase se říkalo i to, že jsme byli v druhé půli lepší a mohli jsme vyhrát. Je třeba však hodnotit utkání střízlivýma očima. Po půlce jsme 2:0 prohrávali, hráli jsme venku a proti týmu který mohl točit na hřišti 9 hráčů(my jen 5). Z tohoto hlediska bod bereme. Při dvoubodovém systému to není ztráta.

Další zápas hrajeme v pondělí 7. 11. proti pro nás "známým" Mezicím. Mezice mají příjemnější starosti než my. Jsou v tabulce vysoko a lépe se jim tudíž dýchá. V obou předchozích zápasech jsme s nimi dvakrát remizovali(vždy 2:2) a v tom třetím se dá očekávat velká touha obou týmů na kýžený skalp toho druhého.