Jdi na obsah Jdi na menu
 


31. 8. 2016 Hlušovice - Galacticos

31. 8. 2016

Až ve druhém kole jsme odehráli náš první zápas v 2. lize. Soupeřem nám byl na Nových Sadech tým Hlušovice. Domácí nastoupili jen s pěti hráči. Tudíž neměli na střídání. To my mohli točit dva borce navíc. První mistrovský zápas za náš tým odehráli dvě naše posily - Dominik Vaida a Milan Švec.

Od začátku zápasu jsme chtěli býti aktivnější a dařilo se nám to. Domácí hned několikrát přerušili naše slibné akce faulem. A tak jsme se dostali k zahrávání mnoha standardních situací. Jenže v tomto zápase jsme při jejich rozehrávce byli bez myšlenky, přesnosti, prostě to neklapalo. I tak jsme však vstřelili brzy gól. Čechákova střela byla zblokována a zahrávali jsme roh. Čechy našel z rohu v náběhu Dominika Vaidu a ten mířil z první přesně ke vzdálenější tyči - 0:1. Tohle byla však naše jediná střela na bránu v první půli. Bohužel. Domácí hráli po většinu zápasu s vysunutým gólmanem, který uměl dobře nohama a my si na to těžko zvykali. Je pravda, že jsme se dostali ke dvěma střelám na opuštěnou bránu, ovšem ani z jedné Tonda Osladil neskóroval. Po individuální akci nakonec domácí vyrovnali - 1:1. A mohlo být ještě hůře. Ale Maidlos předvedl dva skvělé zákroky. A tím pádem jsme nakonec šťastnější v půli mohli být my. Bohužel však nebyli. V nadějné akci Kubu Čecháka zradilo zpracování a tak jsme přišli o dobře vyhlížející situaci dva na jednoho. První půle tedy skončila remízou 1:1.

Na začátku druhé půle jsme se dostali do nadějného přečíslení. Po trase Schwarz, Vaida doputoval míč k Čechákovi. Ten střílel z boku na bránu a trefil tyč. Za pár chvil jsme se už radovali. Ríša Schwarz házel aut na Kubu Čecháka, ten byl v souboji o míč ve vápně důraznější a udělal si prostor. Do míče se pak v pádu položil levačkou a poslal jej přesně k tyči - 1:2. Tento stav byl dlouhou dobu nezměněn. A to především díky našemu čaroději v bráně. Tomu sice příprava nevyšla tak jak by si přál, ovšem příchod ztracené formy si naplánoval na nejlepší možnou dobu. Několika skvělými zákroky držel naše vedení. Uklidňující gól přišel asi 15 minut před koncem. Kuba Čechák při napadání vystihl přihrávku gólmana a poslal jej z první na bránu. Míč letící do prázdné kasy prodloužil skluzem za brankovou čáru Dominik Vaida. Je pravda, že dobíhající gólman by zřejmě míč po Kubové nedůrazné střele chytil. Dominik poctivě sledoval hru i míč a dokonal to co Kuba začal - 1:3 a Dominikův druhý gól v zápase a zároveň Kubova druhá gólová asistence. Za pár minut mohl skóre navýšit Ríša Schwarz. Jenže domácí gólman jej se štěstím konečky prstů vychytal. Domácí otevřeli hru a chtěli zápas zdramatizovat. Ze všeho vzniklo několik závarů před naší bránou a také nepříjemný přímý kop z bezprostřední blízkosti vápna. Maidlos však vše zvládl vyřešit. Po zisku míče na vlastní půli poslal Milan Švec nákop na půlku soupeře na Kubu Čecháka. Ten šel do souboje o míč s gólmanem, který vybíhal. Kuba lépe odhadl odskok míče, který pustil. Oblafl tak gólmana, kterého následně oběhl a poslal míč do prázdné brány - 1:4. Za pár okamžiků se do dobré příležitosti dostal Ríša Schwarz, střílel na zadní tyč. Bohužel vedle. Posléze Ríša, ale vymyslel gólovou přihrávku na Dominika Vaidu, když přehodil svým dloubáčkem obranu. Dominik si míč zpracoval a propálil domácího gólmana - 1:5. Dominik tak v prvním mistrovském zápase za náš tým zaznamenal hattrick. Skóre mohl ještě v posledních minutách zkrášlit Ríša Schwarz, ale jeho dělovku gólman vyrazil. 

Po výhře 5:1 si tedy připisujeme další dva body(tentokrát již klasickým způsobem) a budeme chtít potvrdit zisk plného počtu bodů z venku na domácím hřišti. A tím pádem potvrdit dobrý vstup do sezóny. LETS GO GALACTICOS !!!!