Jdi na obsah Jdi na menu
 


19. 10. Foxhunters - Galacticos

24. 10. 2016

V 9. kole MFO jsme nastoupili na Nových Sadech proti týmu Foxhunters. Domácí stejně jako my postoupili ze 3. ligy a jsou taktéž nováčkem. Před zápasem měli jen o jediný bod více jak my a tak se tento duel dal právem požadovat za záchranářský. My odehráli s tímto týmem v naší krátké historii jeden zápas a to v zimní přípravě roku 2016. Skončil remízou 3:3. Tohle bylo však o něčem jiném, tady šlo o důležité body. Mimo novosadské hřiště jsme si museli zvyknout i na netypický čas. Domácí totiž hrají v 20:15, tudíž v nejpozdější možnou dobu.

Zápas byl od začátku hodně opatrný z obou stran. My se zastřelovali pokusy Schwarze a Čecháka po rozehraném přímém kopu. Po naší velké chybě v obraně se však asi v 10. minutě dostali do vedení. Naštěstí to netrvalo dlouho a vyrovnali jsme. Míč přes Vaidu šel na Schwarze a ten krásnou skrytou střelou trefil přesně prostor na přední tyči - 1:1. Do konce první půle jsme si připsali pár dalších zajímavých střel, ovšem nic z toho nebylo. A tak první půle skončila remízou 1:1. Remízou, která slibovala, že by to mohlo dopadnout dobře. 

V druhé půli jsme však dostali lekci z produktivity. My se dostávali k jedné střele za druhou. Nejprve to zkoušel Čechák střelou z otočky. Později Kubu našel skvělou přihrávkou na zadní tyči Ríša Schwarz. Kuba střílel přes padajícího hráče z úhlu na prázdnou bránu, bohužel se míč odrazil od tyče ven. Do vedení tak šli za pár minut domácí. Ti se hodně šťastnou střelou dostali do vedení - 2:1. Domácí vedení mělo naštěstí jepičí život stejně jako v první případě. Ve vápně domácích se ocitl osamocený Schwarz, posunul si míč před gólmana a střelou na zadní tyč vyrovnal - 2:2. My se však dopouštěli chyb v obraně. Nedostoupili jsme střílejícího protihráče a prohrávali jsme 3:2. Poté následoval náš tlak, ovšem bez gólu. Čechyho střelu mezi nohu ztečoval domácí gólman na tyč. Později zlikvidoval i střelu Dominika Vaidy po rozehraném přímém kopu. Když bylo nejhůř domácí si pomohli fauly. Někdy až za hranicí únosnosti. Rozhodčí však trestal kartami. A tak si domácí fotbalisté vysloužili dvě žluté karty. My se tak logicky dostávali k velkému množství přímých kopů. Ovšem bez efektu. Pár střel do zdi a jedna Vaidova nad. Čas se chýlil ke konci a my nedokázali dát gól ani z bezprostřední blízkosti. Kuba Čechák střílel na gólmana, do míče vletěl Dominik Vaida ale jeho střelu dokázal gólman neuvěřitelným zákrokem vyrazit. Domácí poté odmítli rozhodnutí když netrefili prázdnou bránu. A tak jsme se mohli dostat do ještě jedné příležitosti. Čechákovu střelu na zadní tyč však vyrazil gólman. Hned poté jsme ztratili míč a domácí šli dva na našeho osamoceného gólmana. Tuto příležitost už si nenechali ujít a vstřelili gól na 4:2. Po pár vteřinách byl odpískán konec a nás ovládl velký pocit zklamání. Na tento zápas jsme si věřili, ale nezvládli jej. Moc zápasu do konce podzimu už nezbývá a pokud chceme na jaře pomýšlet na záchranu tak musíme co nejdříve bodovat !