Jdi na obsah Jdi na menu
 


16. 9. 2016 Kovo Dřevo - Galacticos

17. 9. 2016

Ve 4. kole MFO jsme zajížděli do Hněvotína na měření sil s tamějším týmem Kovo Dřevo. Domácí na tuto sezónu složili opravdu velmi kvalitní tým, který bude aspirovat na postup do nejvyšší soutěže. My věděli o síle domácích a už předem jsme avizovali, že v Hněvotíně budeme muset předvést diametrálně odlišný výkon než v posledním zápase s AUS Olomouc. To proto abychom mohli alespoň pomýšlet na nějaký bodový zisk z Hněvotína o který jsme si nakonec několikrát velmi hlasitě říkali. Ale vše postupně...

Ještě hodinu před zápasem nebylo jisté jestli vůbec do Hněvotína odjedeme. Dva hráči se omluvili předem, další tři ještě hodinu před zápasem byli v zaměstnání. A tak jsme byli nervózní jestli se na tento těžký zápas vůbec sejdeme. Nakonec vše dobře dopadlo a sešli jsme v počtu sedmi hráčů. Mistrovskou premiéru v našem dresu si odbyl Ota Příborský.

Karty tedy byly jasně rozdány. Domácí byli favoritem, my však nechtěli dát svou kůži lacino. Hned od začátku zápasu jsme ukázali, že nechceme jen bránit. Prvně to zkoušel Kuba Čechák. Jeho střela byla zblokována na roh. Po rohu už však střílel Kuba na domácího gólmana, který musel vytasit první zákrok. Domácí udeřili z první větší akce, Míč letící před bránu si bohužel pro nás do vlastní brány srazil Milan Švec. Ten chtěl zabránit tomu, aby míč prošel na zadní tyč na dalšího protihráče. Stav byl tedy 1:0. Za pár okamžiků jsme však prohrávali už o dvě branky. Po nedůrazu v naší obraně navýšili domácí svůj náskok na dvougólový. Vše začínalo vypadat jednoznačně. Naději na lepší výsledek nám dal Ríša Schwarz. Ten se dostal k odraženému míči na půli hřiště, zpracoval si jej a pustil se do přesily protihráčů. Zpoza vápna pak skrytou střelou přes hráče překvapil domácího gólmana - 2:1. Za další tři minuty bylo ještě veseleji. Kuba Čechák u vlastního vápna vypíchl míč domácímu útočníkovi a nám se naskytla velká příležitost k brejku tři na jednoho. Tonda Osladil vyvážel míč. Po levé ruce měl Kubu Čecháka, po pravé pak Dominika Vaidu. Tonda si vybral pravou stranu, tedy Dominika. Ten se dostal již do úhlu a vše vypadalo beznadějně. Dominik však vykouzlil neuvěřitelnou střelu na přední tyč a dokonale zaskočil domácího gólmana - 2:2. Domácí poté ještě více přidali a bohužel pro nás potřetí udeřili. My jim po hříchu dali před naší bránou až moc prostoru a prohrávali jsme 3:2. Za tohoto stavu se v dobré situaci ocitl Dominik Vaida. Za záchranou brzdu zatáhl Jakub Krejčí a uviděl žlutou kartu. Dobrou příležitost k vyrovnání měl za pár chvil znovu Dominik Vaida, ale střílel vedle tyče. Později se Čechákovi otevřel střed pole, Kubovi však střela nesedla a míč letěl vedle. Za pár okamžiků střílel Kuba do boční sítě. Stav po prvním poločase tak byl 3:2. Je potřeba zmínit, že i domácí měli logicky šance k navýšení svého náskoku. Maidlos však chytal výborně.

Druhý poločas začal opatrně. My nechtěli inkasovat další gól a chtěli hrát na brejky. První nebezpečnější střelu v druhé půli z naší strany si připsal Kuba Čechák. Po kličce střílel přes hráče na přední tyč, gólman však míč vyrazil. Posléze po přiklepnutí Čecháka střílel dělovku Milan Švec. Gólman ji zlikvidoval. Za pár okamžiků po přiklepnutí Dominika Vaidy střílel z dálky pěknou ránou na domácí bránu Kuba Čechák. Taktika rychlých brejků se nám vyplatila. Po zisku míče před vlastní bránou jsme se dostali do situace dva na dva. A je potřeba zmínit, že naši dva útočníci ji vyřešili bravůrně. Kuba Čechák vyvážel míč, počkal si na přeběhnutí Dominika Vaidy a poté mu míč poslal do ulice mezi dvěma obránci. Dominik z toho těžil a běžel sám na bránu, obešel si gólmana a vyrovnal - 3:3. Opravdu krásná fotbalová akce a ukázka toho jak se vyplácí přímočarost na bránu. Paradoxně místo toho abychom se nadechli jsme se pár okamžiků inkasovali - 4:3. Začali nám docházet síly. A během daších 5 minut dostali další góly - 6:3. Snížení přišlo po střele soupeře. Maidlos chytl míč vyhodil si jej a poté přesně nahrál na půli hřiště Čechymu. Ten si míč převzal a namířil si to k bráně soupeře. Zpoza vápna pak střílel podél protihráče přesně na zadní tyč - 6:4. My se do konce zápasu ještě dostali k pár standardním situacím, ale ani jednu jsme nedokázali využít.

Z Hněvotína si tedy neodvážíme nakonec ani bod, ale za svůj výkon se rozhodně stydět nemusíme(pochvalu jsme si vysloužili i od soupeře). Jestli takto budeme hrát i nadále, body přijdou. V pátém kole máme volno, v šestém budeme hrát na Mile proti Rychlé rotě. Musíme máknout a po dvou zápasech znovu vyhrát.