Jdi na obsah Jdi na menu
 


6. 6. 2018 Foxhunters - Galacticos

10. 6. 2018

Ve 24. kole olomouckého malého fotbalu jsme hráli na Mile proti domácímu týmu Foxhunters. Domácí preferují stejně jako my oranžovou barvu dresů a tak jsme museli nezvykle navléci modrou kombinaci. My věděli, že při velmi dobré konstelaci výsledků můžeme ještě poskočit v tabulce, třeba i o dvě příčky. K tomu jsme však nutně potřebovali vyhrát. 

Začátek zápasu poznamenala nepřehledná situace, kdy domácí brankář zřejmě přerušil 100% příležitost zahráním ruky mimo pokutové území. Píšťalka rozhodčího však zůstala němá. My v 5. minutě podnikly rychlý výpad na půlku soupeře. Po akci Čechák - Trávníček - Schwarz, posledně jmenovaný převzal míč na půli soupeře a svůj únik zakončil gólovou střelou podél vybíhajícího gólmana - 0:1. V první půli nemuselo zůstat jen u toho. Neboť za pár okamžiků trefil Ríša Schwarz tyč a posléze jej zopakoval i Dominik Vaida. Soupeř nám po celý zápas dával lekci z produktivity. A naše dvě neproměněné šance potrestal, poté co jsme jim špatnou přihrávkou šanci doslova nabídli - 1:1. My si do konce první půle mohli vzít vedení zpět. Dominik Vaida však ze dvou dobrých příležitostí neskóroval. A tak stav po první půli byl vyrovnaný - 1:1.

Na začátku druhé půle nás neproměněné šance mohli mrzet, soupeř se totiž dostal do vedení - 2:1. My byli jako opaření. Za pár chvil přišel šťastný gól soupeře a bylo to už o dva - 3:1. To byl pro nás teprve šok. Na druhou stranu domácí od vyrovnávajícího gólu byli aktivnější. Nám po většinu zápasu chyběl pohyb a naše hra postrádala cokoliv co by se od týmu, který chce zápas vyhrát, očekávala. Soupeř přidal do naší otevřené obrany čtvrtý a pátý gól - 5:1. My korigovali po souhře Čechák - Vaida. Když Kuba Čechák z rohu hřiště mezi dvěma protihráči našel přesně na hranici vápna Dominika Vaidu, který střílel milimetrově přesně na zadní šibenici - 5:2. 5 minut před koncem se po skrumáži ve vápně soupeře k míči protlačil Dan Trávníček, míč se od něj dostal před brankovou čáru k Peťovi Kopečnému, který jej dopravil do sítě - 5:3. Pět minut před koncem jsme ještě vykřesali naději na zdramatizování zápasu. Jenže soupeř ji téměř záhy utnul šestou brankou - 6:3. Tímto výsledkem i zápas skončil.

Náš výkon se těžko hodnotí. Protože není co hodnotit. Byl to mdlý, ospalý výkon. Nechtělo se nám hrát, nechtělo se nám běhat. Možná jsme si nepochopitelně mysleli, že to půjde samo a domácí nás za to potrestali. My tak můžeme zapomenout na lepší umístění než je 7. místo(na to teď ztrácíme dva body - po odečtu dvou bodů Olpranu). Na druhou stranu se musíme dívat i za sebe, protože soupeři se přibližují. Chce to co nejdříve vyhrát a potvrdit osmou příčku naší tabulky.

Možnost nápravy tohoto zápasu budeme mít hned v pondělí, kdy v domácím prostředí hostíme tým Elektro Otáhal B.