Jdi na obsah Jdi na menu
 


6. 4. 2018 Rychlá Rota - Galacticos

10. 4. 2018

V 15. kole olomoucké malé kopané jsem byli hosté na novosadské umělce. Soupeřem nám byl tým Rychlé Roty. Domácí měli o motivaci postaráno, neboť United Players(prozatímní lídr naší soutěže) ztratil bod a tak Rychlá Rota mohla stáhnout náskok lídra na jeden jediný bod. My samozřejmě také měli motivaci a chtěli jsme body. Aspoň tak jsme to viděli před zápasem. V zápase to bohužel moc poznat nebylo. Ale o tom až později.

Na zápas jsme se sešli v počtu 8 hráčů. Tudíž jsme měli tři hráče na střídání. Od začátku zápasu se hrál vyrovnaný fotbal. Domácí se střelecky sice prosadili jako první, my však na to stačili záhy odpovědět. Ríša Schwarz vybídl ke střele Kubu Čecháka. Ten napálil z boku tyč, od které se odrazil míč zpět k Čechymu od jehož nohy se šťastně odrazil do tutovky Péťovi Kopečnému. Ten nechytatelnou dělovkou pod břevno vyrovnal - 1:1. Místo abychom nás gól nahecoval, nahecoval jen soupeře. Tomu jsme darovali šance my. Svým pomalým pohybem, nesmyslným řešením lehkých situací a celkově špatnou hrou. Na hřišti jsme působili jako bychom snad hráli fotbal poprvé. Výsledkem toho nejenže bylo dalších 6 branek v naší síti, ale také hrůzostrašně vyhlížející situaci kdy domácí chodili ve třech na našeho osamoceného gólmana. Ten logicky nemohl nic dělat. První poločas jsme si tak protrpěli ze vším všudy. Za zmínku snad stojí jen průnik Vaidy a přihrávka pod sebe na Kopce, který svůj brankový účet v tomto zápase nerozšířil a jen nadstřelil gólmana. Tohle bylo za stavu 4:1 pro domácí. Jak již bylo zmíněno po našem vyrovnávajícím gólu domácí přidali 6 branek. Zápas vlastně v poločase rozhodli a my za stavu 1:7 z našeho pohledu začali psát smutný zápis do historie Galacticosu :(

Druhý poločas začal z naší strany lépe. Je však potřeba zmínit, že domácí po jasném vedení polevili. Peťa Novák nejprve z úhlu nadstřelil tyč. Ale za pár chvil si spravil chuť a po odraženém míči napálil míč nad padajícím gólmanem - 7:2. Později prošel Kuba Čechák podél lajny a vybídl ke skórovaní svou přihrávkou Maru Pokludu, který uvnitř vápna střílel vedle. Za pár chvil Kopcova dělovka skončila vedle a střela Schwarze nad. Konec zápasu se už dohrával zase u naší branky. Domácí přidali další dva góly a my nakonec mohli být rádi, že jsme nedostali desítku. Konečný stav zápasu tedy byl 9:2. Z historického hlediska se jedná o největší debakl Galacticosu v mistrovských zápasech. K zamyšlení je nejen to, ale i fakt, že z týmů bojující o záchranu máme nejspíše tu nejhorší formu a to je opravdu na pováženou. V dalším zápase doma hostíme Dubany a musíme zabojovat o body !