Jdi na obsah Jdi na menu
 


5. 6. 2017 19:00 Galacticos - Sokolka Horka A

20. 3. 2017

Ve 24. kole MFO jsme na domácím hřišti hostili poslední tým tabulky. Tým Sokolka Horka A. My před zápasem znovu počítali ztráty. Nastoupit nemohl distancovaný Kurfürst a nemocný Schwarz. Abychom mohli vůbec hrát tak se sebezapřením nastoupil lehce zraněný Novák a zdravotně indisponovaný náš kapitán. Poslední dobou tu sestavu opravdu látáme, ale je to jen náš problém, že máme tak úzký kádr. My měli tedy jednoho hráče na střídání, hosté dva.

Již od začátku zápasu bylo jasné jakým velkým problémem pro nás hosté budou. Hned v první minutě jsme se po nákopu hnali za míčem ve větším počtu hráčů. Hosté toho využili a vymysleli rychlý brejk. Před inkasovanou brankou nás však zachránil v tomto zápase skvěle chytající Maidlos. Spočítat naše střely za první půli by nedělali problémy dítěti předškolního věku. Byly dvě. Obě měl na starosti Kuba Čechák. Nejprve po nahrávce Petra Nováka ve vápně, šajtlí střílel na zadní tyč a gólman měl s jeho střelou menší problémy. Později střílel zpoza hráče, ale míč letěl vedle. Hosté měli také své dobré příležitosti, ale, jak již bylo psáno výše, nás držel Maidlos. První půle docela nezáživného fotbalu skončila 0:0.

Po prvním poločase vše vypadalo a nasvědčovalo tomu, že zápas může rozhodnout i jeden jediný gól. Opak byl však pravdou. To co se stalo v druhé půli bylo neuvěřitelné a pořádnou dávkou jsme tomu přispěli my. A to našim katastrofálním výkonem. A to ještě na začátku druhé půle s námi nijak hrozně nevypadalo. Peťa Novák sklepl hrudí míč na Kubu Čecháka, ale ten střílel zpoza vápna hodně slabě. Byla to však pěkná fotbalová akce a především alespoň nějaké zakončení. Tohle nám dávalo naději v lepší chvíle. Jenže ! Hosté se za pár okamžiků gólově prosadili a vedli 0:1. Za pár okamžiků vlétli do naší rozhozené obrany podruhé a zvýšili - 0:2. My v tu dobu byli značně opařeni. Pár minut jsme absolutně nevěděli co hrát. Až se jako blesk z čistého nebe zrodila akce po které Osladil přihrál Dominikovi Vaidovi, ten si před vápnem soupeře udělal místo a přesnou ranou na přední tyč nám dal naději - 1:2. Naděje však neměla dlouhého trvání. My vzadu kupili chybu za chybou a hosté toho dokázali využívat. Bránění celého týmu působilo tak jako bychom poprvé hráli fotbal. V tomto zápase prostě nic nefungovalo a my na hřišti sami cítili, že dnes to prostě nepůjde a vyžereme se to až do poslední minuty. Hosté dvěma góly zvýšili již na 1:4. Za nás poté kosmeticky skóre upravil Kuba Čechák, když se po přihrávce Petra Kopečného obtočil kolem obránce a ranou na zadní tyč pod břevno snížil na 2:4. Kuba tak vstřelil v sezóně svůj 20. gól, ale v tomto zápase jej to těšit ani nemohlo. Naše zakončení a vymyšlení něčeho kloudného v tomto zápase bylo spíše ojedinělé a tak se hosté proti nám dále bavili fotbalem, zatímco my se trápili a utápěli v tomto špatném zápase. Hosté navýšili skóre třemi brankami na 2:7. Což už nevydržel náš brankář Maidl a s velkou dávkou frustrace opustil bránu. Je potřeba přiznat, že Maidlos minimálně dalších 5 gólů chytil a pokud by se v našem týmu i přes vysokou prohru volil nejlepší hráč, neměl by konkurenci. Do brány tak za něj naskočil Petr Kopečný a my dohrávali bez střídání. Dočkali jsme se snížení, které zařídil Dominik Vaida. Zpoza vápna střílel po zemi přesně na vzdálenější tyč. Hosté však odpověděli dvěma góly a bylo to 3:9. V poslední minutě pak hostující gólman vyrazil střelu Čecháka na břevno a určil tak podobu konečnému výsledku. To pro nás znělo hodně nelichotivě 3:9.

Co dodat ? Výsledek hovoří za vše. V pátek jsme prohráli na Schwarzbachu sice o čtyři góly, ale náš herní projev byl velmi dobrý. Dnes to byla hrůza. Je třeba se zamyslet co se to s námi děje. Za podzim jsme uhráli 10 bodů a jen jednou jsme prohráli o více než dva góly, tudíž se dá hovořit o vyrovnaných výsledcích. Za poslední dobu na jaře jsme však prohráli už potřetí o více jak tři góly a z posledních čtyř zápasů jsme dostali 26 gólů což je opravdu strašidelné číslo.

Další zápas nás čeká již v neděli, kdy v předehrávce 25. kola jedeme do Mezic. Již teď počítáme absence a budeme rádi pokud budeme mít někoho na střídání, v lepším případě pokud se vůbec na zápas sejdeme.