Jdi na obsah Jdi na menu
 


4. 5. 2017 17:00 Galacticos - Rychlá Rota

20. 3. 2017

Nastaly pro nás hodně krušné časy. Tak moc krušné, že jsme ještě týden před zápasem s Rychlou rotou řešili existenční problémy a to jestli soutěž vůbec dohrajeme. Z týmu odešel Milan Švec, Pavel Zeman a největší ztrátou pro nás je nemoc jednoho z našich tahounů Dominika Vaidy. Dominik nám bude chybět pár měsíců. My museli rychle reagovat a zaregistrovali Petra Nováka.

Na zápas s Rychlou rotou jsme se pak sešli se dvěma hráči na střídání. Peťa Novák potvrdil to, že na něj bude s docházkou na zápasy spolehnutí a přišel. Dlouho to vypadalo, že se nezúčastní skrz pracovní povinnosti Peťa Kopečný, ale prokázal loajálnost a především srdíčko pro Galacticos a taky dorazil. Tudíž jsme mohli točit 6 hráčů do pole. Zápas s Rychlou rotou byl pro nás velmi důležitý. My potřebovali plně zabodovat abychom se vzdálili sestupovým příčkám a samozřejmě jsme hostům chtěli oplatit nešťastnou porážku z podzimu. Pojďme na to...

Již od začátku zápasu jsme převzali aktivitu my. Jako první to na bránu zkoušel Kuba Čechák, ale jeho střelu na přední tyč gólman zneškodnil. Stejně jako později jeho střelu ze středu hřiště. Naše třetí akce však přinesla vedení. Kuba Čechák převzal míč roztáhl hru na Romana Kurfürsta, který našel Ríšu Schwarz. Ríša sám v rohu vápna zachoval chladnou hlavu a po zemi na vzdálenější tyč nás poslal do vedení - 1:0. Zvýšit jsme mohli po autovém vhazování. Kuba Čechák našel z autu Peťu Nováka a ten krásnou střelou na přední tyč protáhl gólmana Janků, který špičkou kopačky vyrazil míč na roh. Za pár okamžiků se ale naše nová posila ukázala znovu, když Peťa N. z rohu hřiště nahrál Kopcovi, který nás bombou uvnitř vápna na přední tyč poslal již do dvoubrankového vedení - 2:0. Peťa Kopečný tak vstřelil svůj premiérový gól za Galacticos. Kdo čekal uragán a přidání dalších branek, byl na omylu. My předvedli zase to co je pro nás typické. Svými góly a náskokem jsme se uspali. A jakoby přestali hrát. Soupeř po rohu vstřelil snižující gól - 2:1. Později se po naší smolné ztrátě dostal soupeř do přečíslení a vyrovnal - 2:2. Aby toho nebylo málo dokonce poločasu stav zápasu otočil - 2:3. Někteří z nás určitě po tomto gólu prožívali hotové deja vu. Vždyť v podzimním zápase jsme na půdě tohoto soupeře vedli 1:3 a přesto jsme prohráli. Teď jsme však měli ještě celých 30 minut před sebou na obrat.

V poločase jsme si spoustu věcí vyříkali a zdravě nahecování šli do druhé půle. Najednou z naší strany byla vidět ta potřebná bojovnost, která v boji o záchranu bude nesmírně důležitá. Kuba Čechák střílel dělovku na gólmana, ten robinzonádou a pomocí prsou míč vyrazil. To však nebyl konec akce. Míč se odrazil k Ríšovi Schwarzovi. Ten si jej za vápnem nachystal na střelu a střílel přesně na přední tyč - 3:3. Následně se šance střídali na obou stranách. My 10 minut před koncem předvedli klíčovou akci zápasu. Ríša Schwarz nahrál před vápno Kubovi Čechákovi, ten mu sklepl míč a Ríša propálil gólmana soupeře potřetí(pro nás celkově počtvrté) a poslal nás do vedení 4:3. Soupeř poté vsadil vše na ofenzivu a začal hrát power play s gólmanem na půli hřiště. Nám nastala komplikace, když Maidlos musel střídat a do brány tak šel Kopec. Který se však ukázal jako víc než důstojná náhrada. Nejprve ukázal neskutečný přehled a výskok na vysoký míč, který si stáhnul ze vzduchu. Později vyrazil střelu směřující do brány na tyč a tím nás zachránil. My se několikrát snažili přehodit vyběhnutého gólmana, ale ani Ríšovi ani Kubovi se to nepodařilo. I přes nervózní závěr jsme vedení 4:3 uhájili a připsali si důležité vítězství.

Příští zápas nás čeká na horké hněvotínské půdě proti tamějšímu United Players. Už teď víme, že nás nečeká nic lehkého, ale nesmíme dát svou kůži lacino !