Jdi na obsah Jdi na menu
 


3. 4. 2017 19:00 Galacticos - Hlušovice

20. 3. 2017

V 15. kole olomoucké malé kopané, jsme na "našem" hřišti ve Slavoníně přivítali Hlušovice. V podzimním klání jsme tento tým porazili a vzhledem k vyrovnanosti tabulky jsme i teď plný počet chtěli. Zápas nabídl spousty gólů a z naší strany i jeden zápis do naší krátké historie, ale pojďme od začátku ...

Do zápasu jsme nastoupili s jedním hráčem na střídání, Ríša Schwarz dojel až ke konci prvního poločasu. Soupeř nastoupil do zápasu se dvěma hráči na střídání.

Od začátku zápasu jsme to byli my, kteří určovali tempo hry. Hostům jsme dělali velké problémy naším pressingem na jejich půlce a dostávali jsme se tak do mnoha šancí. První akce však byla po krásné kombinaci. Kuba Čechák přebral míč na půli hřiště nahrál po pravé straně na nabíhajícího Petra Kopečného, který ukázkově doplnil útok naběhnutím z obrany. Kopec pak poslal skvělý pas před bránu. Roman Kurfürst však v dobré pozici přestřelil bránu. Za pár chvil zafungoval náš vysunutý pressing a dostali jsme se do další dobré šance. Znovu v ní byl Roman a znovu po přihrávce od Kopce, střílel však jen do tyče. My nepřestávali být aktivní. V další šanci našel po autu Kopec na zadní tyči Kubu Čecháka, ten však hlavou střílel jen do spojnice tyče a břevna. Za pár chvil(znovu po našem napadání) si soupeř dal málem vlastní gól. Čechy s Dominikem napadali domácí obránce a jeden z nich nahrál v tísni na gólmana. Ovšem tak nešťastně, že měl brankář hostů co dělat aby z toho nebyl ukázkový vlastenec. Gólman musel skluzem vykopávat míč z brankové čáry. Nádhernou ránou se prezentoval v tomto zápase velmi aktivní Petr Kopečný. Ten po autu Čecháka, napálil míč z první. Jeho dělovku na přední tyč však zlikvidoval gólman a někteří ještě teď nechápou jak to že ho Kopcova dělovka neodnesla i s míčem do brány. Po našich šancích se bohužel potvrdilo známé a otřepané pořekadlo nedáš li dostaneš. Hosté se po naší chybě dostali asi tak ke třetí střele na bránu(první dvě pro nás neznamenali nebezpečí) a o překvapení rázem bylo postaráno - 0:1. My nesložili zbraně a snažili jsme se vytvářet další brankové příležitosti. Gól prostě visel ve vzduchu a musel přijít. Nejprve byl po úniku po pravé straně zatažen a přerušen ve slibné situaci Kuba Čechák a následovala první žlutá karta zápasu. Tato nenápadná situace se ukázala nakonec býti klíčovou pro tento zápas. Ale to až později. K vyrovnání jsme se dostali po krásné kombinaci Kopečný -Vaida - Čechák. Kopec dobře vyvezl míč nahrál jej Dominikovi do běhu. Domes předvedl svou rychlost a frnkl protihráči, poté našel na zadní tyči nabíhajícího Čecháka. Ten z lehkého střeleckého úhlu propálil gólmana mezi nohama - 1:1. Pro Kubu mimo vyrovnání tato branka znamenala i pokoření mety 100 nastřílených branek za Galacticos. A Kuba se tak stal prvním hráčem, který na tuto metu v našem týmu dosáhl. Ještě před koncem prvního poločasu jsme se dostali do vedení. Kopečný se s Kurfürstem dostali do přečíslení. Kopec pěkně zatáhl míč a nahrával jej na zadní tyč na Kurfürsta. Ten měl před sebou prázdnou bránu. Jenže se k němu míč nedostal. Do vlastní brány si jej srazil hostující obránce - 2:1. Velkou zásluhou na góle mají ovšem oba naši obránci. Jak Kopec, tak Roman. Oba se tlačili do vápna a oba vytvořili přečíslení před bránou soupeře. Poločasový výsledek byl tedy 2:1 v náš prospěch.

Na začátku druhé půle se hra vyrovnala a hosté začali zlobit. Paradoxně po jejich útoku však přišel náš gól. Kuba Čechák se vrátil s protihráčem až k vlastní bráně kde vybojoval míč. Poté sprintem vyvezl míč od vlastní brány až do otevřené obrany soupeře. V tu chvíli jsme byli v přečíslení. Kuba nahrál na hranici vápna doleva na Dominika Vaidu. Ten ač nebyl v ideální střelecké pozici, tak pěknou střelou na přední tyč dokonale překvapil gólmana hostů - 3:1. Později vybídl ke čtvrtému našemu gólu Kuba Čechák Ríšu Schwarze. Když jej oslovil přihrávkou na zadní tyč. Ríša tentokrát s díky odmítl a střílel vedle. Za pár chvil si vše vynahradil. Získal míč na půlce soupeře a dostal se do úniku sám na gólmana. Brankáře pak zkušeně přehodil a my vedli již o tři - 4:1. Nebyli bychom to my, aby jsme však ze zápasu neudělali drama. Za stavu 4:1 jsme začali vymýšlet a po našich lehkovážných chybách jsme sami dostávali protihráče do šancí. Po krásné střele hosté snížili na 4:2. Za pár chvil po přímém kopu a dorážce už to bylo jen o gól - 4:3. V tu dobu byli hosté takříkajíc na koni a nám se na nohy vkládala velká nervozita. Kdoví jak by se zápas vyvíjel, kdyby Maidlos nevyrazil dělovku soupeře z bezprostřední blízkosti. Hosté cítili šanci a tak se vysunuli dopředu. Nechali však pootevřená zadní vrátka. Toho využil Dominik Vaida, který se dostal do úniku a mohl jít sám na brankáře. Hostující obránce jej zastavil jen za cenu faulu. A jelikož po faulu v první půli žlutou již měl, následovala druhá a automaticky pak červená. Soupeř tedy dohrával zápal o jednoho hráče méně. A tohle byl zlomový okamžik. Nám se vytvořil ještě větší prostor čehož jsme využili. Po kombinaci Schwarze a Vaidy, střílel prvně jmenovaný po přihrávce od Domese z bezprostřední blízkosti mimo dosah gólmana - 5:3. Ríša tak zkompletoval svých prvních 50 gólů za Galacticos. Další gól jsme přidali po kombinaci Schwarze s Čechákem. Ríša přihrál před gólmana na Kubu. Ten mu vrátil míč proti noze a Ríša střílel podél gólmana přesně na přední tyč - 6:3. Tohle byl i poslední gól tohoto zápasu. My si tedy připsali první body na jaře a získali o něco více klidu pro další zápasy. 

Za tento zápas je potřeba pochválit především to jak jsme se jako celý tým tlačili do zakončení a tím pádem jsme si vytvářeli spoustu střeleckých příležitostí. 

Další zápas hrajeme příští středu proti AUS Olomouc a budeme jim chtít určitě oplatit podzimní porážku.