Jdi na obsah Jdi na menu
 


30. 5. 2016 Galacticos - FC Hroší stavby

22. 3. 2016

Ve 23. kole MFO jsme na domácím hřišti hostili tým Hroší stavby. Tento tým by nás jako jediný ještě mohl připravit o postup. Muselo by se však sejít hned několik věcí dohromady. Za 1.) Hroší stavby by museli dokonce sezóny vše vyhrát, 2.) My vše prohrát, 3.) Horší vzájemné zápasy - k tomu nás Hroší stavby potřebovali porazit v tomto vzájemném duelu o více jak dva góly(nebo o dva góly ale nastřílet více branek jak my jim na podzim - 6).

My tedy po zápase mohli slavit v případě příznivého výsledky postup. Do utkání jsme však vstoupili vlažně a soupeř toho dokázal využít. Ze dvou přímých kopů z hranice vápna jeho střelci využili dva góly. A tak jsme rychle prohrávali 0:2. My se oklepávali pomalu. Přišli pokusy Čecháka do tyče(pouze však z boku) a Schwarze mimo. Naopak hosté udeřili po našem nedůrazu před vlastním vápnem potřetí a s námi to vypadalo hrozivě. Naštěstí další gól v zápase jsme vstřelili my. Ríša Schwarz poslal do úniku Peťu Vondru, ten podél lajny střílel(možná přihrával) na přední tyč a jeho pokus si gólman srazil do brány - 1:3. Za pár chvil však hosté znovu odskočili na rozdíl třech gólů - 1:4. Později nastala před bránou hostů situace, která mohla ovlivnit celý zápas. Ríša Schwarz po úniku nahrával před bránu Fildovi Kenickému. Ten střílel na bránu a za gólmana hostů zaskočil obránce soupeře. Rukou míč vyrazil mimo. Penalta jasná ! Ovšem rozhodčí tento kousek ohodnotil "jen" žlutou kartou ! My samozřejmě očekávali jinou barvu. Jak hovoří pravidla ví každý sám. Ríša Schwarz penaltu proměnil a stav byl 2:4. Těsně před koncem první půle mohl náskok snížit Kuba Čechák. Jeho krásnou střelu zpoza vápna vytáhl gólman soupeře na břevno. Stav po první půli byl tedy 2:4. 
Druhá půle začala naším tlakem a čím dál více sílila. Hosté hráli už jen na brejky, postupem času se však stáhli před vlastní vápno. My do hostující hráze bušili a dostávali jsme se do velkých šancí. A ta mohla přijít brzy v podobě penalty. Jenže po jasném faulu na Fildu Kenického zůstala píšťalka rozhodčího němá. Peťa Vondra po přihrávce Kubu Čecháka střílel jen do gólmana. Později jej nadstřelil z boku i Čechy. Dále střílel Ríša z dálky k tyči, ale hostující gólman nohou míč vytáhnul. Lepi střílel zpoza vápna, pro nás znovu neúspěšně a těsně před bránou neměl štěstí ani Tonda Osladil. Největší šance na snížení se nám tedy naskytla až pár minut před koncem. Kuba Čechák byl ve vápně faulován a kopala se penalta. Náš kapitán však potvrdil jen střeleckou mizérii našeho týmu v celém zápase a svůj pokus opřel o tyčku. Těsně před koncem pak nedokázal skórovat ani Tonda Osladil. Proto konečný výsledek byl stejný jako poločasový a to 2:4. 

I tento výsledek by nám díky vzájemným zápasům již teď měl zajistit postup(venku 6:4 výhra, doma 2:4 prohra), protože při stejném rozdílu skóre nás posouvá dál více vstřelených branek u našeho soupeře. My však vůbec neslavili. Neboť nechceme spoléhat na pravidlo vzájemných zápasů a chceme si ve zbývajících soubojích zajistit postup formou více bodů. Tudíž uhrát alespoň jeden bod. O to se můžeme pokusit hned v dalším zápase. V Horce nad Moravou nám bude soupeřem tým Sedlisko. Sedlisko se doma na rozdíl od venkovních zápasů schází v plném počtu a na domácí půdě je velmi nepříjemným soupeřem. Pro nás to je však další výzva a budeme chtít uspět. Mezice navíc remizovali v Nové Vsi a tak zůstává otevřen i souboj o první místo.