Jdi na obsah Jdi na menu
 


29. 4. 2016 Henkováci - Galacticos

22. 3. 2016

V 17. kole MFO jsme zajížděli na horkou půdu do Hynkova hrát proti tamějším Henkovákům. Domácí hřiště svou rozlohou připomínající spíše přistávací dráhu pro letadla domácím sedí. Především jejich remíza 1:1 s Mezicemi budila respekt. Nás se na zápas sešlo 7. Zatímco domácí měli v zápise hned 10 borců.

Po úvodním oťukávání, jsme se do první velké příležitosti dostali my. Kuba Čechák uvolnil Ríšu Schwarze, který mohl běžet sám na gólmana. Na vápně však míč zbytečně zasekl a nejspíše čekal na dobíhající spoluhráče. Z celé akce tak nic nebylo. Za pár minut jsme se dostali zásluhou faulu na Kubu k zahrávání přímého kopu. Z čehož vyústila střela našeho kapitána, gólman si s ní však poradil. Poté se začali osmělovat domácí a nám začínalo být v několika chvílích až příliš velké horko. Domácí svou asi třetí šanci v zápase dotáhli do zdárného konce a my prohrávali - 1:0. My za chvíli mohli vyrovnat. Filda Kenický se dostal k míči a z hranice vápna trefil tyč. Poté vyslal Ríša Schwarz do úniku Peťu Vondru. Ten z rohu hřiště střílel přesně na zadní tyč, gólman domácích však udržel výsledek beze změn a Peťovu střelu vyrazil. Přes náš tlak na konci první půle mohlo být paradoxně skóre lepší pro domácí. Maidlos však skvěle vychytal nájezd protihráče, kterému bravurně skočil pod nohy. První poločas jsme tak prohráli 1:0. Na lavičce jsme se však nehádali ba naopak. Hecovali jsme se, protože jsme věděli, že náš výkon v tomto zápase jde více a více nahoru a příležitosti na góly přijdou a my věřili, že je využijeme.

Hned od začátku druhého poločasu jsme vířili aktivitou a odhodláním tento zápas otočit. Kuba Čechák po otočce okolo hráče střílel na gólmana. Jeho střelu domácí brankář vyboxoval. Za chvíli jsme se však radovali. Peťa Vondra vybojoval na vlastní půli míč. Kuba Čechák si na půlící čáře odskočil od protihráče a dostal míč. V tu chvíli šel sám na gólmana. V rychlosti jej doplnili ještě dva spoluhráči(Ríša Schwarz a Peťa Vondra)  a nastala velmi nevídaná fotbalová situace - 3 na gólmana. Čechy nic nevymýšlel a udělal to co se v dané situaci sluší a patří. Před gólmanem nahrál míč na vedle sebe stojícího Ríšu Schwarze. Pro kterého nebyl problém trefit prázdnou bránu - 1:1. Velkou zásluhu na vstřeleném gólu měli však všichni tři hráči, kteří šli na gólmana. Velký kus práce udělal Peťa Vondra, tím že vybojoval míč. Kuba zase míč dovezl přes půlku hřiště až k domácí bráně, aby poslal finálku na Říšu. Ten pak celou akci završil. My povzbuzeni gólem na 1:1 dále bušili do domácích. Kuba Čechák se po spolupráci s Danem Dostálem dostal přes dva protihráče a křižnou přihrávkou která kopírovala brankovou čáru hledal před bránou spoluhráče. V tu dobu stačilo, aby měl dobíhající Peťa Vondra větší chodidlo :) Míč netrefil o špičku kopačky. Posléze se Kuba uvolnil a vypálil střelu na přední tyč, gólman domácích však nedovolil aby mu míč proletěl mezi nohama. Mrzet nás to nemuselo. Po odrazu se k míči před vápnem dostal Filda Kenický. Využil toho, že gólman byl ještě rozhozen a podél jeho stojné nohy jej propálil - 1:2. Definitivní rozhodnutí přišlo 5 minut před koncem. Peťa Vondra po přiťuknutí od Fildy Kenického vymetl všechny pavučiny v rohu domácí brány - 1:3. Domácí se snažili s výsledkem něco udělat. Ale vzadu nechali otevřená okénka. Kuba Čechák sklepl míč pod sebe na nabíhajícího Ríšu Schwarze, který střílel vedle. Větší šanci domácích na snížení na druhé straně zlikvidoval Čechy, když odkopl míč od nohy protihráči, který už se chystal střílet.

My jsme tedy tento těžký zápas zvládli a v Hynkově vyhráli 3:1. Tým si zaslouží pochvalu za výkon po celý zápas. Šli jsme si jednoznačně za svým cílem a nerozhodila nás ani vedoucí branka domácích. Po třetí po sobě jsme tedy vyhráli a udrželi jsme si herní pohodu do jednoho z klíčových zápasů, který nás čeká již v pondělí. V domácím zápase budeme hrát proti týmu Sokolka Horka B.