Jdi na obsah Jdi na menu
 


29. 3. 2016 Galacticos - Jager 1878

22. 3. 2016

Zimní přestávka a s ní spojená zimní příprava už skončila. Dle všeho jsme na druhou část sezóny měli být připraveni dobře. Alarmující vysoké prohry 3:7 s Bubeníkem a 2:9 se Skunkem jsme dokázali napravit především skvělými výsledky s prvoligovými týmy(SK Mrsklesy 6:2 výhra, SK MP Olomouc 3:3) a vítězstvím nad druholigovým(v minulé sezóně ještě prvoligovým) týmem FC Chelsea v poměru 8:4. Navíc naše forma měla koncem přípravy vzestupující tendenci. Měli jsme se tedy na co těšit. 

Teď k zápasu. V prvním "ostrém" letošním zápase proti nám stál tým Jager 1878. Tento tým jsme na podzim na "jeho" půdě porazili nejtěsnějším rozdílem 1:0. Mělo nám být tedy jasné, že i tento zápas nebude pro nás lehký. My jsme si to však neuvědomovali a nebo jsme po přípravě zpychli. Těžko si jinak vysvětlit to co se dělo na hřišti. Soupeř byl od začátku zápasu aktivnější a naše hra připomínala čekání na nějakou cizí pomoc, která logicky nemohla přijít. Vzadu jsme kupili chybu za chybou a vepředu jsme si nedokázali vypracovat vážnější příležitost. Celkem logicky jsme tedy pykali a po pár minutách a neobsazení hráčů jsme inkasovali - 0:1. My byli jako opaření a chvíli nám trvalo než jsme se vůbec na něco zmohli. Následovali střely Čecháka a Schwarze, gólmana však neohrozili. To pozdější hlavička Čechyho měla vážnější charakter, ale na bránu neletěla. To za pár sekund přišla asi největší šance za první čtvrtinu zápasu. Čechy nahrál na levou stranu hřiště na osamoceného Dana Dostála. Jeho střela však mířila vedle. My k nepřesné hře přidali ještě zbytečnou agresivitu, nikoliv však k soupeři ale samy k sobě. Bylo z toho hned několik hádek a tudíž jsme se dokonale rozhodili. Soupeř toho dokázal využít a přidal druhý gól. Když se 10 minut před koncem první půle trefil potřetí, nevypadalo to vůbec růžově. My do konce první půle však přece jen vykřesali naději. Po vybojovaném míči od Vondry a přihrávce Schwarze střílel krásně a přesně Lepař - 1:3. Lepi se trefil zpoza vápna, krásnou střelou pod břevno.

1:3 byl i poločasový výsledek. Místo přestávkového vzájemného hecování následovali další hádky a od začátku první půle to nevypadalo tak, že by se něco mělo změnit. Ale přece jen jsme přidali trochu na aktivitě. Následkem toho byla dvakrát nadstřelená konstrukce brány od Vondry a Osladilova střela nad z hranice vápna. Přes náznaky šancí jsme dostali znovu přes prsty. Soupeř dal čtvrtý gól a odskočil znovu na rozdíl třech gólů - 1:4. My však rychle snížili. Peťa Vondra našel přesnou přihrávkou na zadní tyči Fildu Kenického, který trefil poloprázdnou bránu - 2:4. Čas neúprosně ubíhal a my museli sáhnout ke hře vabank. K tomu, že bylo o co hrát nám pomohla několikrát konstrukce naší brány. Díky faulům jednoho z obránců soupeře jsme se dostávali k zahrávání standardních situací. Čechákovu tečovanou střelu z přímého kopu dokázal gólman vyrazit na roh. Za pár chvil jsme se však dočkali. Ríša Schwarz rozehrál přímý kop na Kubu Smékala, který nahrál pod sebe na Peťu Vondru a ten pak poslal míč pod padajícím gólmanem na přední tyč - 3:4. My chtěli zápas alespoň zremizovat. Tonda Osladil po přihrávce Čecháka střílel chytře, ale míč trefil jen tyč. Do větší příležitosti jsme se už nedostali a tak jsme prohráli poprvé v této sezóně. Důvodů může být hned několik. Těžko polemizovat. Výsledek až tak nemrzí jako předvedená hra. Tohle nebyl Galacticos ! Tohle nebyla hra kterou se již od založení týmu prezentuje a herní styl kterým se chceme ubírat. Tohle nebyl rukopis Galacticosu, vše bylo jinak. My se tedy budeme muset zamyslet, popovídat si, rozebrat zápas, každý se zamyslet nad svým výkonem a jít dál. V pondělí 4. 4. nás čeká další domácí zápas s týmem SK Náklo. S tímto týmem jsme na podzim ztratili výhru v posledních vteřinách. Teď si něco takového nemůže dovolit.