Jdi na obsah Jdi na menu
 


24. 5. 2016 Bažanti - Galacticos

22. 3. 2016

Ve 22. kole MFO jsme byli hosty na Nových Sadech. Soupeřem nám byl tým Bažanti. I když podle postavení tabulky(Bažanti poslední, my druzí) mohl kdokoliv říci, že v tomto zápase vlastně o nic nejde, byl by na omylu. My se výhrou mohli výrazně přiblížit postupu do 2. ligy, zatímco domácí bojovali o to aby neztratili alespoň teoretickou šanci na záchranu.

My byli před zápasem dobře naladěni. Po skvělém výkonu proti Mezicím jsme nechtěli připustit v tomto zápase překvapení. Do hry nastoupil v tomto zápase i Pavel Čechák, který si za Galacticos zahrál skoro po roce. A tak jsme hráli v devíti hráčích(s osmi hráči do pole). My věděli co nás od začátku zápasu čeká a domácí nás o v tom hned po prvních momentech zápasu utvrdili. Z důrazné hry a dohrávání soubojů jsme však získávali standardní situace, protože rozhodčí vše správně viděl. Ale postupně. Hned po začátku utkání se dostal do dobrých příležitostí Ríša Schwarz. V první příležitosti střílel z dálky dobře, ale vedle. Za pár okamžiků vyhrál Kuba Čechák hlavičkový souboj proti přesile a Ríša se ocitl sám před gólmanem, ale střílel vedle. I tak jsme se dočkali prvního gólu my. Ríša Schwarz svou třetí šancí nepohrdl a propálil gólmana mezi nohama - 0:1 Po pár minutách ho napodobil Martin Lepař, který si po přihrávce od Peti Vondry hezky udělal prostor před vápnem a znovu zahrál gólmanovi na housle - 0:2. Domácí poté snížili na rozdíl jediného gólu. My však iniciativu v tomto zápase domácím nepřenechali a dál hráli. Zpoza vápna se pěknou střelu k tyči po druhé v zápase prosadil Ríša Schwarz - 1:3. O pro nás příjemnější výsledek do poločasu se postaral Lepi. Ten možná střílel, možná přihrával to není podstatné, důležité je, že z toho byl gól. Protože míč po Lepiho ráně si do vlastní sítě srazil obránce domácích - 1:4.

Od začátku druhé půle se obraz hry nezměnil. Ríša Schwarz přidal další gól a my už vedli 1:5. Ríša tak završil svůj hattrick. Za stavu 1:5 se začal hrát takový hurá fotbal, když jsme nechávali domácím před naší bránou hodně prostoru. Na druhou stranu jsme nechali vyniknout našeho čaroděje v bráně Maidlose. Ten dokázal, že je aktuálně v dobrém rozpoložení. V druhé půli zlikvidoval alespoň tři dobré šance soupeře. Především jeho rozštěp proti nájezdu domácího útočníka byl skvělý. Ale i my jsme si vepředu vytvářeli pěkné šance. Peťa Vondra opřel dělovku jen do protihráče, který míč tečoval na roh. Později Osladilovu střelu z přímého kopu vyrazil gólman a Filda Kenický, který se ocitI před gólmanem střílel jen do něj. I tak jsme 6. gól dali my. Kuba Čechák se nenechal na půli soupeře protihráčem obejít. Odebral mu míč, dostal se s ním před vápno. A nepříliš důraznou střelou přece jen prostřelil gólmana a to mezi nohama - 1:6. Kuba si tak připsal 20. branku v této sezóně. Později nastali z naší strany velmi pohledné situace, bohužel však nevedli ke gólu. Ríša Schwarz si prohodil míč s Čechym. Ten protihráči před vápnem nasadil basy, ale poté střílel jen do gólmana. Za pár chvil se spolupráce Schwarz - Kuba Čechák opakovala, ale Kuba střílel jen do protihráče. Poté zkoušel Kuba najít zpětnou přihrávkou Ríšu, ale míč odkopl protihráč. Nádherná fotbalová chvíle nastala po spolupráci Schwarz - Kenický. Ríša si prohodil míč s Fildou, ten mu jej vrátil na zadní tyč a pro Ríšu nebyl problém trefit odkrytý roh brány - 1:7. Za tohoto stavu se dvěma skvělými obrannými zákroky blýskl Dan Dostál, který dvakrát po sobě vyhrál s protihráčem souboj jeden na jednoho. Jinak by šel protihráč sám na Maidlose. Gól po krásné kombinaci Čechák - Dostál a Schwarz mohl dát poslední jmenovaný, ale pěknou přihrávku Dostála právě na Schwarze odkopl přímo před naším útočníkem domácí obránce. O gól se snažil i strážce naší klece. Ten předvedl svoji klasickou věc, kterou dělá když vysoko vedeme. Chytil míč, hodil si jej před sebe a vydal se na zteč. Nahrál Ríšovi, který mu však míč vrátil na paty a z celé šance nic nebylo. Škoda. Poslední slovo v zápase jsme přesto měli my. Lepi po přihrávce od Keňase rozkmital své nohy před vápnem domácích a poté poslal míč přesně k přední tyči - 1:8.

My vítězstvím udělali velký krok k postupu do 2. ligy, v případě příznivých výsledků můžeme slavit už po tomto kole. Když nám štěstí přát nebude, stačí nám v příštím domácím zápase neprohrát... Co se týče domácích ty po prohře s námi ztratili i teoretickou šanci na záchranu a v stali se jistým prvním sestupujícím z 3. ligy skupiny A.