Jdi na obsah Jdi na menu
 


18. 4. 2016 Galacticos - Peklo Nová Ves

22. 3. 2016

V 17. kole MFO jsme na domácím hřišti ve Slavoníně hostili tým z Nové Vsi. Zatímco v pátek jsme hráli proti Profitu, v tomto zápase byl naším soupeřem tým Peklo Nová Ves. Na podzim jsme sice vyhráli nad tímto celkem na jeho půdě s přehledem(5:2) ovšem věděli jsme, že tohle utkání nebude lehké. Hosté vyhráli oba dva mistrovské zápasy, které letos hráli. To my jsme chtěli potvrdit vracející se formu a především plný bodový zisk z pátku. Takže úkol zněl jasně : Přichystat hostům první letošní prohru.

Hned od začátku zápasu jsme byli aktivnější my. Gólman soupeře si však s Čechákovými i Schwarzovými pokusy poradil. A tak musel dát gól náš další útočník :) Peťa Vondra našel z autu na zadní tyči Fildu Kenického. Ten se v pádu opřel do míče a trefil se přesně na zadní tyč - 1:0. Za pár okamžiků jsme se radovali podruhé. Ríša Schwarz rozehrál chytře rohový kop a před bránou nikým nehlídán Tonda Osladil uklidil míč mezi nohama gólmana do sítě - 2:0. Na druhé straně se poté vyznamenal Maidlos. Hostující hráči už zvedali ruce nad hlavu, Maidlos však vytáhl bravurní robinzonádu a zabránil tak jistému gólu. Stav byl tedy stále 2:0. Poté se dostal do velké příležitosti Kuba Čechák. Po přihrávce od Ríši Schwarze však střílel jen do gólmana. Za pár chvil si tito dva situaci vyměnili. Kuba poslal Ríšu do úniku, ovšem gól z toho znovu nebyl. I přes nevyužité možnosti jsme se však z dalšího gólu radovali přece jenom my. Kuba Čechák si zpracoval před vápnem dlouhý centr z obrany. Posunul si jej kolem obránce a ač byl tísněn a nejspíše i faulován dokázal zakončit. V pádu se položil do střely a nohou přehodil gólmana, který už mu skákal pod nohy - 3:0. Nás třetí gól uklidnil a i nadále jsme si vytvářeli šance především my. Přečíslení 3 na 2 dotáhl do zdárného konce Ríša Schwarz. Který to vzal na sebe a napálil míč za vápnem. Míč se ještě opřel o soupeře a skončil na přední tyči - 4:0. Tento výsledek vydržel i do poločasu.

Od začátku druhé půle jsme výrazně polevili. Šance jsme si sice vytvářeli, ale docházelo k jejich neproměňování. Nebo při přečíslení byla finální přihrávka až moc dlouhá. Lehkého výpadku koncentrace využili hosté a vstřelili snižující gól - 4:1. Za pár vteřin pak jejich nejlepší střelec napálil tyč naší brány. Další gól jsme ale vstřelili my. Ríša Schwarz dostal míč od Peti Vondry, vyvezl jej, obešel gólmana a poslal míč do prázdné - 5:1. Napodobit jej mohl za pár chvil Filda Kenický. Ten také obešel gólmana, ale míč z brankové čáry mu vykopl dobíhající obránce. O dobrém rozpoložení v tomto zápase vypovídalo i sólo našeho gólmana. Maidlos chytil míč do rukou a vyhodil si jej pro sebe. Poté si udělal kličku na protihráče a mohl pokračovat sám na gólmana. Jeho klička byla dlouhá a tak Maidlos šel s gólmanem soupeře do skluzu. Míč však přes něj neprotlačil. I tak tento nestandardní kousek pobavil diváky i všechny naše hráče. Ke konci jsme nevyužili další nadějné příležitosti(Filda Kenický střílel do brankáře a Peťa Vondra z vápna vedle) a tak zůstal stav zápasu nezměněn. Připsali jsme si tedy druhé vítězství v řadě. Vítězství se zrodilo především skvělým výkonem v první půli. 5:1 je vysoký výsledek, je však potřeba zmínit, že hostující gólman vychytal dalších minimálně 6 dobrých šancí na skórování. Pro nás je tato výhra hodně důležitá. Mohla by nám vrátit sebevědomí, pohodu a klid do dalších zápasů. Lets go Galacticos !!!!