Jdi na obsah Jdi na menu
 


16. 5. 2016 Galacticos - Sokol Mezice

22. 3. 2016

V 21. kole MFO jsme hostili na slavonínském hřišti tým z Mezic. Mezice měli před zápasem stejně jako my na kontě 31 bodů a tak jsme se dělili o první místo(pro hosty však hovoří lepší skóre a především to, že mají oproti nám zápasu k dobru). V Mezicích jsme na podzim hráli 2:2 a v případě úspěchu v tomto zápase jsme mohli udělat výrazný krok za postupem do 2. ligy.

Od začátku zápasu se hrál opatrný zápas na obou stranách. Střel bylo poskromnu. Na naší straně stály za zmínku pokusy Schwarze zpoza vápna(obě střely mířily mimo) a po pěkné akci střílel Martin Lepař nad. Hosté odpověděli nebezpečnými hlavičkami. Do nadějné příležitosti jsme se dostali v polovině první půle. Filda však poslal na Lepiho o něco delší přihrávku než chtěl. Posléze dělovku Čecháka zblokoval protihráč. Největší šancí první půle pak měli hosté. Jejich útočník šel do souboje s Maidlosem, kterého překonal. Na brankové čáře však míči do sítě zabránil Ríša Schwarz. A tak stav po první půli byl 0:0.

Zápas prvních týmů měl vše co k takovému zápasu patří. Emoce, nasazení a v druhém poločase i góly. Nejdříve však přišli velké příležitosti hostů a především velké chvíle našeho čaroděje v bráně - Maidlose. Ten zneškodnil hned tři tvrdé střely a později i nájezd hostujícího forwarda, když jeho střelu vyrazil na tyč. Na druhé straně pak bylo oprášeno staré, známé, fotbalové pořekadlo: Nedáš - dostaneš. Po 15 minutách druhé půle jsme se dostali k zahrávání standardní situace za hranicí vápna. K té se postavil Kuba Čechák a tvrdou střelou na zadní tyč nás poslal do vedení - 1:0. Kuba tak paradoxně zopakoval situaci z Mezic, kde také z přímého kopu vstřelil gól. Hosté se poté dostali také k zahrávání přímého kopu(co tomu předcházelo a jestli to faul byl nebo ne nemá cenu spekulovat).  Hostující útočník vymetl Maidlosovi pavučinky v pravé šibenici a bylo vyrovnáno - 1:1. Nás vyrovnávající branka nezlomila. A za dalších 5 minut jsme si vzali zpět vedení. Ríša Schwarz uvolnil Peťu Vondru. Peťa ačkoliv nebyl v ideální pozici a dostával se už z dobré střelecké pozice to trefil přesně. Tvrdou střelou gólmanovi mezi nohama nás poslal znovu do vedení - 2:1. I Peťa se prosadil v obou zápasech s Mezicemi. Dopředu již prozradím, že nikdo jiný z našeho týmu už Mezicím gól v této sezóně nedal ani nedá. Ale šance na to byly a to velké. Ríša střílel dobře z dálky, ale do tyče. Později se nám nabídla skvělá příležitost a to přečíslení dva na gólmana. Tonda Osladil běžel s Ríšou Schwarzem sám na brankáře, šance však zůstala nevyužita. I na druhé straně pak hosté potvrdili již dříve zmíněné fotbalové pořekadlo. Když se zdálo, že další standardku hostů přežijeme tak po odraženém míči soupeř tvrdou ranou pod břevno vyrovnal - 2:2. V tu dobu zbývalo 7 minut do konce. Radovat jsme se za chvíli mohli my. Ríša si udělal u lajny dobrý den ze dvou protihráčů, ale gólmana prostřelit nedokázal. Později Ríša vyslal do úniku Kubu, který hledal pod sebou nabíhajícího Lepiho. Ten však míč předběhl a z nadějné akce nic nebylo. Čas rychle ubíhal. Konec se rychle blížil a nám stejně jako hostům bylo jasné, že ztrátou (po průběhu tohoto zápasu) by byla prohra. A tak poslední dvě minuty byly spíše dohrány takticky s jasným úkolem nedostat gól. I ve druhém zápase v sezóně jsme tedy s Mezicemi remizovali 2:2.

Když budeme hodnotit vše do detailů, tak bod je spravedlivý pro oba. Hosté nás zatlačili na začátku druhé půle a bůh ví jak by zápas vypadal kdyby vstřelili gól. Na druhou stranu my dvakrát vedli a tak i hosté jsou určitě s bodem spokojeni. Co se týče kvality soupeře, ta je nesporná. S čistým svědomím lze mluvit o nejkvalitnějším týmu v soutěži. Mezice mají našláplo k postupu zpět do 2. ligy, my doufáme, že tím týmem který je doplní budeme my. K postupu potřebujeme uhrát 4 body a nemusíme se přitom ohlížet za sebe. Let´s go GALACTICOS !!!!!