Jdi na obsah Jdi na menu
 


15. 4. 2016 Profit Nová Ves - Galacticos

22. 3. 2016

V 16. kole MFO jsme zajížděli na horkou půdu do Nové Vsi bojovat proti tamějšímu Profitu. Před zápasem jsme řešili problémy se sestavou. Nakonec jsme odjeli na zápas v 6 lidech. My si už před zápasem říkali, že menší počet hráčů pro nás bude výhoda a nemýlili jsme se.

V Nové Vsi je specifický povrch, spoustě hráčů nevyhovuje. My tu však na podzim vyhráli nad druhým týmem z této obce a tak jsme věděli, že hřiště klíčovým faktorem nebude. Tím bude náš výkon, který musel být diametrálně odlišný než v předchozích dvou zápasech. A nakonec takový byl. Před zápasem jsme si řekli co chceme a co budeme hrát. To jsme plnili po většinu zápasu do puntíku.

Hned na začátku utkání jsme se dostali k pěkné střele. Kuba Čechák sklepl vysoký míč přímo do běhu Peťovi Vondrovi, ten pálil dělovku, jenže těsně vedle. Za pár okamžiků střílel po rychle rozehraném rohu od Ríši Schwarze Kuba Čechák, ale vedle. Následně se nám otevřel prostor na středu hřiště. Čechy to zkoušel přímou střelou na bránu, gólman byl však pozorný. Za chvíli sklepl Čechy míč na Ríšu Schwarze, který se dostal až před gólmana ale míč mu po následné kličce utekl. Za pár chvil jsme se už radovali. Domácí se snažili dostat do zakončení, ale míč jim vypíchl Dan Dostál přímo do běhu Ríšovi Schwarzovi. Ten pak běžel sám na gólmana a nezaváhal. Střelou podél gólmana nás poslal do vedení - 0:1. Šance jsme samozřejmě neměli jen my, ale také domácí. Jejich slibné přečíslení jsme dokázali zvládnout a za chvíli předvedl skvělý zákrok Maidlos. Později jsme se zase do šance dostali my. Kuba Čechák sklepl míč na Ríšu Schwarze. Ten si obešel i gólmana, ale dostal se na brankovou čáru z které se již zakončuje těžko. Obránce pak míč odkopl pryč a tak z celé situace nic nebylo. Za chvíli střílel dělovku Peťa Vondra, ale míč bránu netrefil. Na druhé straně špílmachr domácích nadstřelil tyč. My jsme odpověděli velkou šancí v poslední minutě. Ríša Schwarz běžel do brejku s Peťou Vondrou. Poslal mu míč před gólmana. Peťa si jej zpracoval, ale dobře proti němu vyběhl brankář a zmenšil mu střelecký úhel. Peťa jej pak napálil do nohy. Stav po první poločase tak byl 0:1. My jsme se mohli za to co jsme v první půli předvedli pochválit. Naší hře nechybělo nic z toho čím jsme se prezentovali na podzim.

Začátek druhého poločasu byl stejný jako ten první. My jsme hráli ze zabezpečené obrany a spoléhali jsme se na brejky. V 38. minutě jsme se dostali k autovému vhazování v blízkosti branky domácích. Peťa Vondra hodil míč do vápna na Kubu Čecháka. Ten ač měl na zádech viset obránce a byl zády k bráně dokázal zakončit. Patičkou poslal míč gólmanovi ke vzdálenější tyči - 0:2. Nám po druhém gólu ještě více narostli křídla a vepředu jsme najednou měli jednu šanci za druhou. Hned tu první jsme dokázali využít. Peťa Vondra po přihrávce Tondy Osladila skvěle vyvezl míč a nahrál ji přes vybíhajícího gólmana na prázdnou bránu. Tam byl v souboji důraznější Dan Dostál. Vložil do centru nohu a trefil prázdnou bránu - 0:3. Jednalo se o první gól Dana v tomto ročníku. Za dvě minuty mohlo být již definitivně vymalováno. Peťa Vondra po přihrávce od Schwarze střílel jen do tyče. My chtěli v některých chvílích možná až moc vstřelit čtvrtý gól a domácí se pak dostávali do přečíslení. Největší šance domácích za stavu 0:3 však skončili na spojnici a později i na tyči naší branky. Domácí se však i tak dočkali. 12 minut před koncem další své přečíslení dotáhli do úspěšného konce - 1:3. Za pár minut mohlo přijít definitivní rozhodnutí. Kuba Čechák si zpracoval vysoký míč, ve vzduchu si jej nachystal na střelu a z velké dálky vypálil na domácí bránu. Míč se točil na zadní šibenici a gólman se po něm jen otočil. I domácí však v této chvíli zachránila konstrukce brány. Míč orazítkoval spojnici tyče a břevna, jinak by z toho byl nádherný gól. My ze zápasu udělali ještě drama. Domácí po rohu snížili na rozdíl jediného gólu - 2:3. Poté jsme dokázali zblokovat hned několik střel. Ať už Tondou Osladilem nebo Kubou Čechákem. Definitivní rozuzlení přišlo minutu před koncem. Ríša Schwarz zatáhl míč do rohu hřiště poslal jej před bránu na Peťu Vondru a ten střílel přesně na zadní tyč - 2:4. Za minutu pan Říha, který dostál své pověsti a utkání řídil znovu opravdu skvěle(jen škoda, že takto nepískají i ostatní rozhodčí), ukončil zápas a my se tak konečně mohli radovat v roce 2016 z vítězství.

My si již po několikáté dokázali, že se nám hraje lépe v menším počtu hráčů. Domácí měli 4 hráče na střídání, my jen jednoho. Nám to však takto vyhovovalo. V Nové Vsi se budou body získávat těžko, my jsme to zvládli a věříme, že se od tohoto výkonu a výsledku odrazíme vzhůru. Naše hra se podobala tomu co jsme hrávali dříve. Body z Nové Vsi budeme chtít potvrdit v domácím utkání s Peklem Nová Ves. Pokud jej zvládneme, budeme si už moci říci: ,, Jsme zpět! " Lets go Galacticos !!!