Jdi na obsah Jdi na menu
 


13. 5. 2016 Agrometal - Galacticos

22. 3. 2016

Ve 20. kole MFO jsme zajížděli na půdu Agrometalu, dlouhá cesta nás však nečekala. Agrometal hraje v Olomouci na Novém Světě. Na podzim jsme tento celek v domácím zápase porazili 3:1, tenkrát však situace v tabulce byla naprosto odlišná. My byli na třetím místě a Agrometal tenkrát čtvrtý. V aktuální tabulce jsme se nacházeli na 2. místě, zatímco Agrometal byl na 10. příčce(první místo zaručující záchranu). Oběma týmům šlo tedy o hodně.

My od začátku zápasu začínali aktivně. Usadili jsme se na půlce domácích a po pár minutách se dostali do vedení. Kuba Čechák napadal domácího obránce, který míč pod tlakem odkopl jen k Tondovi Osladilovi. Ten jej napálil z dálky přesně k tyči, navíc gólmanovi do protipohybu - 0:1. Navýšení skóre mohlo přijít po naši krásné akce. Lepi dlouhým centrem po lajně vyslal Čechyho. Ten si míč posunul a nahrával jej pod sebe na nabíhajícího Peťu Vondru. Míč však stačil na roh zblokovat vracející se protihráč. Za pár okamžiků jsme se dostali k zakončení z přímého kopu. Peťa Vondra vystřelil tvrdou střelu, ale nad. Na druhé straně musel poprvé zasahovat Maidlos. Tvrdou střelu domácích však vyrazil. Poté jsme se k dobré střele dostali my. Lepi natáhl ke střele za vápnem a jeho střelu musel konečky prstů vytahovat domácí gólman na roh. Posléze jsme předvedli pěknou akci. Čechy dostal míč na půli hřiště a poslal do úniku Peťu Vondru. Ten však střílel jen do gólmana. Asi v 18. minutě prvního poločasu jsme se dostali již do dvougólového vedení. Filda Kenický vypálil z dálky tvrdou ránu. Míč po jeho střele vyrazil gólman jen k Danovi, který míč trefil do prázdné brány - 0:2. My po gólu lehce polevili a po špatném vrácení na vlastní půlku jsme inkasovali. Domácí hráč trefil dobře míč a z dálky snížil na 1:2. My mohli navýšit skóre po pěkné akci Kenického s Čechákem. Ti si krásně vyměnili míč, Kubovu střelu pak zblokoval protihráč mimo bránu. Za pár chvil pak Čechy střílel vedle a Keňase vychytal domácí gólman. I tak jsme stihli vstřelit do poločasu další gól. Tonda Osladil vybojoval před gólmanem míč a poslal jej Fildovi na prázdnou bránu. Pro Fildu nebyl problém trefit prázdnou bránu - 1:3. Ještě před koncem první půle nastala důležitá situace pro celý zápas. Nastala vzájemná strkanice a poté dvě červené karty. Na každou stranu po jedné a tak jsme pokračovali ve hře 3+1 na každé straně. Poločasový výsledek zůstal 3:1 pro nás.

Od začátku druhé půle bylo vidět, že menší počet hráčů na hřišti vyhovuje více nám. Tonda Osladil poslal po získání míče dlouhý míč na Kubu Čecháka. Ten vyhrál souboj tělo na tělo s protihráčem a poté jsme šli do velké šance. Dva na posledního hráče domácích. Kuba si na něj udělal ještě kličku a pak přihrál přihrávkou na zlatým podnose podél gólmana na Peťu Vondru. Ten nabízenou příležitostí nepohrdl a poslal míč do opuštěné domácí svatyně - 1:4. Asi za 2 minuty Peťa Vondra gólovou přihrávku Kubovi oplatil. Vybojoval na půli soupeře míč a nahrál jej Kubovi. Ten míč napálil za vápnem přesně ke vzdálenější tyči - 1:5. My nepolevovali a za pár chvil přidali další gól. Kuba Čechák se nenechal na vlastní půlce obejít. Vypíchl protihráči míč a namířil si to přímo na bránu soupeře. Před brankářem pak nahrál míč na prázdnou bránu tentokrát na Fildu Kenického. Který se trefil - 1:6. Domácí po tomto góle oznámili zraněné ze svých řad(je pravda, že minimálně jeden z nich měl problémy s kolenem již od začátku zápasu) a rozhodčí pro nedostatečný počet hráčů domácích musel ukončit zápas. Pravidla MFO zní jasně. Výsledek 6:1 dosažený na hřišti je vyšší jak 3:0 a tak nám zůstane tento.

My si tedy připsali povinné dva body a hned v pondělí hrajeme zápas roku a přímý souboj o první místo tabulky na domácím hřišti ve Slavoníně s týmem Sokol Mezice.